VATANDAŞTAN GELENLER

 

Hem okuyucularımız ,hem de sokakta rastladığımız vatandaşlar oldukça yoğun şekilde hem Belediyeyi hemde siyasileri eleştirirken Kütahya Ak Parti’nin kalesi iken adeta cezalandırılıyoruz derken bazıları sabırlı olun, bazıları yüzde 70 lerin ödülü ceza demekteler.

Tabi buradaki eleştirileri tarafsız olarak yetkililere ve siyasilere aktarmak vazifemiz. Çünkü bu karmaşayı çözecek olan Akparti teşkilatları ve Belediyedir, burada Hükumeti suçlamak kolaycılıktır, çünkü biz istemesini bilmezsek hükümet ne yapacak. Yani siz isteğinizde biz vermedik mi dese hükümet yerden göğe haklıdır. Demek ki yerel siyasetçilerimizde ya ilgisizlik yada ihmal var demektir. Hani metal yorgunluğu diyor ya sayın Cumhurbaşkanı sanırım metal yorgunluğunu Kütahya için demiş gibi. Sayın Veysel Eroğlu Kütahya nın istekleri emirdir diyor bu sözleri referandum , peki biz istedik mi yada istemesini bildik mi, yada gerçekten istedikte yapılmadı mı kamu oyunun bu konuda bilgilenmesi elzem, birileri çıkıp biz istedik onlar yapmadı derse o zaman hükumeti eleştirebiliriz ama böyle değilse cidden yerel siyasetçilerin kendini sorgulaması gerek.

Bakınız vatandaş ve Kütahya kamu oyu neler diyor başlıklarla yazacağım ve yorumu siz değerli okuyucular ile siyasilere bırakıp açıklama bekleyeceğim, olan ne olmayan ne olmaması için ne sebepler var kamu oyunca bilinmeli. Vatandaşın öncelikli konusu HASTANE başka iller hastaneleri bitirdi biz hala temel safhasına gelemedik derken mevcut tek hastanedeki uzun süreli randevu ve diğer çileleri aktarmaktalar. Yine vatandaşlar HIZLI TREN konusunda ne oldu trenimize derlerken yılan hikayesinin son bulmasını istemekteler. HAVA ALANI yüz akımız olacakken ne yazık ki yolcu sayısından dolayı sık sık kapanması gündemde iken niye tedbir almıyorlar demekteler. Şehir içi ve şehir dışı yollarımız BETON asfalt olacak diyen başbakan sayın YILDIRIM ın vazo önünden verdiği söz ne oldu diyenler var. Zafer meydanına yapılan ALT GEÇİT in trafiğe çare olmadığını belirten vatandaşların taraflı tarafsız hepside planlama hatasında söz etmekteler. Yine Belediye DDY işbirliği ile Sanayi ve Şeker fabrikası önünde yapılmakta olan ALT GEÇİTLERİN ağır aksak ilerlemesi ile Şehrimize giriş ve çıkışlarının kapandığı trafiğin alt üst olduğu hatta  Eskişehirden gelenlerin Ulu camiye ulaşmasının ne kadar güç olduğunu labirent çizerek paylaşanlar varken neden gecikme var sorusunu sormaktalar. İNKÖY ile Türkiye gündemine oturan müze olayı ise adeta tuz biber ekti diyenler çoğunlukta. MALTEPE sakinleri ile siyasilerin yaşadığı gerilimin siyasilerin gerilimi tırmandırıcı beyanatları ve dün gerçekleşen Maltepe muhtarına saldırı olayı ise ne denli üzücü bir halde olduğumuzun göstergesi diyenler çoğaldı. Yine tarflı tarafsız bütün herkes ARAP SAÇI olan şehir içi trafiğini hep gündeme getirmekteler. BEDESTENİN milyoncu olmasına üzülenler, REKLAM PANOLARININ sayın SARAÇOĞLU NUN şovu diyenler ise bir hayli fazla. TELEFERİK konusunda Afyon başlamak üzere biz yıllardır bekliyoruz diyenler bir hayli fazla. STAD konusunda yaşanalar ve KÜTAHYA SPORUN durumu ise vatandaşın en büyük konuştuğu mevzular.

Değerli okurlar bunlar sizden gelen eleştiriler;

Ben tarafsız olarak gündeme getirdim bu durumun benim tarafımdan yapılan bir eleştiri olarak algılanması beni üzer ben sadece şehrin sesi olarak yazıyorum sokaktaki vatandaşın söylemleri dikkate alınmazsa siyasiler metal yorgunluğunu üzerinden atmazsa Kütahya bunu sandığa yansıtır diye düşünmenizi tavsiye ederek bir an önce ciddi ve planlı bir çalışma yapmanızı beklediğimi belirtiyorum kamu oyu adına lütfen


Web Tasarım: Arena Ajans