BAKAN EROĞLU,SAHUR’DA 8 TESİSİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya’nın baraj ve göletler diyarı olacağını ifade etti.
Eroğlu, Kütahya’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 7 tesis ile Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) tarafından yapılacak 1 tesisin temel atma merasimine katıldı.
Zafer Meydanı’da düzenlenen tören, saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Törende, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti Kütahya milletvekilleri İshak Gazel, Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu ve Ahmet Tan ile Kütahya Valisi Ahmet H. Nayir birer konuşma yaparak, tesislerin ’hayırlı olması’ temennisinde bulundular.
Bakan Eroğlu, temeli atılan 8 tesisin toplam maliyetinin 66 milyon TL olduğunu dile getirdi. Eroğlu, “Kütahya’da 68 baraj ve gölet yaptık. Artık Kütahya gölet ve barajlar diyarı olacak. Türkiye hedeflerine hızla ilerliyor. 2023, 2035, 2053 ve 2071 hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, DSİ tarafından inşa edilecek Domaniç Çamlıca Barajı, Simav Örenli Barajı, Tavşanlı Sekbandemirli Göleti, Tavşanlı Kozluca Barajı ile 3 adet taşkın koruma koruma tesisinin temeli, Bakan Eroğlu ve protokol mensuplarını tarafından atıldı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ayrıca 10 aileye gelir getirici tür sertifikası ve 10 aileye Orköy sertifikası verdi.
Bu arada, badem, ceviz ve kestane fidan türlerinden oluşan toplam 5 bin adet fidanı vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.
Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri, tören sonra vatandaşlarla birlikte sahur yaptı.


Web Tasarım: Arena Ajans