SARAÇOĞLU’NDAN HAMZA DAĞ’A TEBRİK ZİYARETİ

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu,AK Parti Genel Başkan yardımcısı hemşehrimiz Hamza Dağ’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AK Parti’nin 3. Olağanüstü Kongresi’n de Hemşehrimiz İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ar-Ge’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti.
Saraçoğlu:”AK Parti genel başkan yardımcılığına getirilen hemşehrimiz Hamza Dağ’a ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk.Kendisine can-ı gönülden başarılar diliyoruz.”dedi.
HAMZA DAĞ KİMDİR?
1980 doğumlu olup,1990 yılında Simav Atatürk İlkokulu’ndan, 1996 yılında ise Simav İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Üniversiteyi Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuyan Hamza Dağ, bu okuldan 2000 yılında mezun oldu. Ardından 2000-2001 yılları arasında Avukatlık stajını tamamladı. 2002 yılında girdiği ‘Hâkimlik Sınavı’nın yazılı bölümünü geçti ancak mülakatta elendi. Daha sonra 2004 yılında 2 arkadaşıyla birlikte İzmir Barosu’na bağlı Avukatlık Bürosu açtı. 2004 yılından bu yana Serbest Avukatlık yapmaktadır. 2004 yılında İzmir’de baro seçimlerinde ilk kez farklı bir ses olması açısından önemli olan Değişim Avukatlar Grubu’nu kuran 5 kişiden biridir. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı öğrenci kollarında aktif görev alan Hamza Dağ, burada Fakülte, kampüs ve üniversite başkanlıkları yapmış, bu dönemde arkadaşları ile birlikte hukuk bülteni adında dergi çalışmasında aktif görev almıştır. Meslek hayatına atıldıktan sonrada sosyal ve siyasi çalışmalarına devam eden Dağ, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı, burada insan hakları üzerine çalışmalarda bulundu. İlk siyasi parti deneyimini AK Parti’de yaşayan Dağ, burada sırasıyla İzmir İl Gençlik Kolları Yön. Kur. Üyeliği, İzmir İl Gençlik Kolları Seçim İşlerinden Sor. İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu, ardından 3 Şubat 2008 tarihinde AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresinde, İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi. 12 Haziran 2011 seçimleri ile birlikte 24.Dönem İzmir Milletvekili Seçilen Dağ, AK Parti’nin 4. Büyük Olağan Kongresinde Yedek MKYK üyeliğine seçilen Dağ, 30 Mart 2014 seçimleri ile birlikte boşalan üyeliklerin yerine MKYK’ya girmiş ve Seçim işleri biriminde başkan yardımcılığı görevine getirildi. Hamza Dağ, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. İyi düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Hamza Dağ, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Web Tasarım: Arena Ajans