Connect with us

HABERLER

HAVALAR BUNALTMAYA DEVAM EDECEK

Yurt genelinde olduğu gibi aşırı sıcak hava Kütahya’da da etkisini göstermeye başlarken, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, hafta sonu sıcaklıkların daha fazla artacağını ve 37 derece seviyelerine çıkacağını kaydederek vatandaşları uyardı.
Kentte sıcak hava etkisini bugün daha fazla gösterirken, termometreler güneşin altında 36 dereceyi gösterdi. Öğlen saatlerinde park ve bahçeler ile birlikte sokakların tenha olması dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlar sıcak havadan korunmak için güneşin etkisinin en fazla hissedildiği öğlen saatlerinde mecburi olmadıkça sokağa çıkmadıklarını ifade ederek, dışarı çıkmak zorunda kalanlar ise genellikle gölge yerlerde yürüdüklerini ve dinlendiklerini belirttiler. Vatandaşlar park ve bahçelerde ise güneşin altındaki banklardan ziyade gölge yerlerde olan banklarda ve ağaç altlarında oturdular. Dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşlar bol bol su içerken bazıları da serinlemek için buldukları çeşmelerin altında kafalarını yıkadılar. Vatandaşların ayrıca serinlemek için sıklıkla dondurma yedikleri de gözlendi.
Yetkililer,Cumartesi 34,Pazar 35,Pazartesi ise 37 dereceye kadar çıkacağı bildirildi.Salı gününden itibaren 28 derece düşüş yaşanacağının tahmin edildiği belirtildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar