KAVŞAKTA KAMYON DEHŞETİ-1 ÖLÜ,5 YARALI

GERMİYANKAMPÜSÜKAZAKaza sabah saatlerinde,Kütahya-Afyonkarahisar  Çevre yolunda Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Germiyan Kampüsü karşısındaki kavşakta meydana geldi. Antalya’dan İstanbul’a sebze ve meyve götürmekte olan Şahin Sayın yönetimindeki 07 UA 717 plakalı kamyon, önünde gitmekte olan ve kavşakta kırmızı ışık yanması nedeniyle yavaşlayan Abdülkadir Sarıçiçek’in kullandığı 64 KN 870 plakalı minibüse arkadan çarptı. Kamyonun sürüklediği minibüs trafik ışıklarında beklemekte olan Ünal Arasan yönetimindeki 43 KA 600 ve Veli Kösem’in kullandığı 03 RJ 576 plakalı otomobillere bindirdi.

Kazada minibüste bulunanlardan İsmail Aslan olay yerinde hayatını kaybetti, minibüs sürücüsü Abdülkadir Sarıçıçek yanında oturan Yılmaz Çelik ile 43 KU 600 plakalı otomobilin sürücüsü Ünal Arasan ve eşi Simav Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Sebiha Arasan ile 03 RJ 576 plakalı otomobilde bulunan Atike Kösem yaralandılar.

Kaza yerine 112 Acil Servis, itfaiye, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile polis ekipleri  kısa sürede ulaştılar.Araçta sıkışan Sebiha Arasan itfaiye ve AFAD ekipleri tarafından yaklaşık 20 dakika süren çabanın ardından otomobilden çıkarıldı. Yaralı 5 kişi, ambulanslarla DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı, ölen İsmail Aslan’ın cenazesi de aynı hastanenin morguna kaldırıldı. Yetkililer, kamyon şoförü Şahin Sayın’ın gözaltına alındığını, kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.


Web Tasarım: Arena Ajans