Connect with us

DİĞER

HALK MECLİSİ ÇAVDARHİSAR’DA

Geçtiğimiz aylarda ilk gezisini Frig Vadisine yapan Kütahya Halk Meclisi bu kez de Kütahya’nın ve Türkiye’nin en önemli tarihi alanlarından olan Aizonai’ye gitti.

Kütahya’nın sosyal medyada sorunlarını dile getiren ve çözüm önerilerini sunan Kütahya Halk Meclisi kültür gezileri kapsamında Çavdarhisar Aizonai’ye gitti. İlk gezisini geçtiğimiz aylarda kalabalık grup üyeleri ile birlikte Frig Vadisine düzenleyen meclis bu kez de Kütahya’nın ve Türkiye’nin önemli kültürel miraslarından olan Aizonai’ye giderek oradaki rehberden detaylı bilgiler aldılar. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 22 Temmuz gecesi Aizonai antik kentte yapılacak senfonik türküler konseri öncesinde yapılan gezi Çavdarhisar’a bir kez daha gözlerin çevrilmesini sağladı. Çavdarhisar Aizonai’yi gezen ve bilgiler alan grup üyeleri ” Türkiye’de Efes antik kentin ardından çok sağlam kalan ikinci tapınak binası burası. Çavdarhisar’ın sadece Türkiye ile sınırlı kalmaması gerekiyor. Dünya çapında bilinmesi sağlanmalı. Yerel imkanlarla birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleri ile Çavdarhisar hak ettiği yere gelebilir. Çok değerli eserler ve bilgiler bu topraklar elimizin altında yatıyor. 22 Temmuz’da düzenlenecek olan konser umarız bir başlangıç olur ve tanıtım adına bu tür etkinlikler üst düzey yetkililerinde katılımı ile gerçekleşir. Yaptığımız gezi çok verimli bir gezi oldu. Grup üyeleri ile iletişimimizi daha da güçlendirdik. Geçtiğimiz aylarda ilk gezimizi Frig Vadisine yapmıştık. Bu ikinci gezimiz oldu. Bundan sonra bu tür etkinliklerimiz devam edecektir” ifadelerini kullandılar.

ÖNCE KENDİMİZİ TANIMALIYIZ

Çavdarhisar Aizonai’nin tanıtımının yapılması için öncelikli olarak Kütahyalıların ve Kütahya’da yaşayanların Aizonai’yi tanımaları ve en az bir kere olsun gidilip görülmesi gerektiğini dile getiren grup üyeleri ” öncelikli olarak bizlerin Kütahyalıların ve Kütahya’da yaşayanların tarihi ve kültürel değerlerimizi bilmesi, tanıması ve gidip görmesi gerekiyor. Eminiz ki Kütahya’da Çavdarhisar’ı göremeyen birçok vatandaşımız vardır. Biz Halk Meclisi olarak grup üyelerimizin yaşadıkları şehir hakkında daha iyi bilgiye sahip olmaları adına bu tür geziler düzenliyoruz. Bu tür gezilerimiz devam edecektir ve her geçen gün de katılımın artacağına inanıyoruz. Önce biz tanıyalım ki tanıtabilelim şehrimizin güzelliklerini” ifadelerini kullandılar.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar