Connect with us

DİĞER

ŞAPHANE MYO YENİ BÖLÜMLERİYLE TERCİH DÖNEMİNE HAZIR

1994 yılında eğitim hayatına başlayan Şaphane Meslek Yüksekokulu 2017-2018 eğitim öğretim dönemine de yeni bölümleriyle hazır. 18-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek üniversite tercihleri için meslek yüksekokul ve programları hakkında bilgi veren Şaphane Meslek Yüksekokul Müdürü Öğr.Gör. Feyyaz Ebeoğlugil kuruluşundan günümüze 3500 civarında mezun veren ve bugün itibariyle 500 öğrencinin eğitim gördüğü Şaphane Meslek Yüksekokulunun bu yıl Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Bankacılık ve Sigortacılık ve Yerel Yönetimler Programlarına 295 kontenjanla yeni bölümleriyle öğrencilerini karşılayacağını ifade etti.

Meslek Yüksekokulu olarak  Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Programlarının Türkiye’de 3.’sünü Dumlupınar Üniversitesine kazandırmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Programı 40 normal öğretim ve 40 ikinci öğretim olmak üzere toplam 80 kontenjan ile Hukuk Bürolarının ve Avukatların aradığı nitelikte, yönetim asistanlığı ve hukuk bilgisiyle donatılmış, yetkin elemanlar yetiştirecektir.

Son dönemlerde hem öğrenciler hem de sektör tarafından yoğun ilgi gören Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programına yine bu yıl ilave 40 ikinci öğretim öğrencisi alınacaktır. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programları içerisinde verilen eğitimin kalitesi yanında, öğretim elemanı kadrosu yönetiminde öğrenciler tarafından okul gazetesi çıkarılan tek meslek yüksekokulu olma özelliğini ve gururunu taşımaktadır. Objektif Öğrenci gazetesi başarısıyla Sayın Rektörümüzün, Üniversite Yönetiminin ve Bölgenin takdirini kazanmıştır.

Üniversitemiz ve Mikro Prosesör Bilgisayar Programlama Şirketi, Üniversite Sanayi İşbirliği çerçevesinde Türkiye’de ilk defa yapılan Sigortacılık Eğitim ve İstihdam İşbirliği Protokolü imzaladı. Uygulamalı Sigorta derslerinde başarı kriterini yakalayan öğrencilerimiz Sofis Ultimate Kullanım Sertifikası’nın sahibi olacak. Bu sertifika ile öğrencilerimiz özgeçmişlerini (CV) zenginleştirmenin yanında sigorta sektöründe aranan nitelikli çalışan olacaklar. Ayrıca Mikro Prosesör tarafından Sofis Hizmeti alan sigorta acentelerinde öğrencilerin istihdam edilmesine aracılıkta bulunulacaktır.

Programımız olan Yerel Yönetimler Programı mezunlarına Belediyeler, Kaymakamlıklar, Valilikler, İl Özel İdareleri ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam imkânı yaratmaktadır. Son yıllarda Yerel Yönetimlerin giderek artan önemi çerçevesinde, daha nitelikli ve kaliteli personel istihdam etme düşünceleriyle Yerel Yönetimler Programları mezunlarına olan ilgileri giderek artmaktadır.

Son olarak Şaphane Meslek Yüksekokulunu tercih edecek öğrencilerin sık sorduğu barınma ve ulaşım sorularına yanıt veren MYO Müdürü, 2016-2017 eğitim öğretim döneminde hizmete giren 328 kapasiteli KYK kız yurdu ve 2017-2018 eğitim öğretim döneminde faaliyete geçecek 50 kapasiteli KYK erkek yurdu sayesinde 5 yıldızlı otel konforunda barınma hizmetine Şaphane’de kavuşulduğunu belirtti. Ayrıca apart, özel yurt ve kiralık ev imkanlarının mevcut olduğunu da kaydetti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar