Connect with us

EĞİTİM

TÜRKİYE’NİN EĞİTİM MARKASI KÜTAHYA’DA; BAHÇEŞEHİR KOLEJİ AÇILDI

Türkiye’nin marka eğitim kurumlarının başında gelen Bahçeşehir Koleji Kütahya Kampusu yapılan törenle açıldı. Açılışa çok sayıda davetli ve öğrenci velileri katıldı.

Türkiye’nin eğitim alanında öncü ve lider kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji Mustafa Aktaş ve Murat Karaca kurucu müdürlüğünde Kütahya’ya kazandırıldı. 5 Mart’ta temeli atılan okul yapılan açılış töreni ile hizmete girdi. Kütahya Afyonkarahisar Çevre yolu üzerinde yer alan kampustaki açılış töreni öncesi davetlilere kokteyl verildi. Kokteyl sonrası yapılan konuşmalarla birlikte açılış kurdelesi kesildi. İlk olarak söz alan Bahçeşehir Kütahya Kampus Kurucusu Mustafa Aktaş eğitimde marka olan Bahçeşehir Kolejini Kütahya’ya kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Aktaş “ ilimizde uzunca yıllardır Bahçeşehir Koleji hasretle bekleniyordu. Bu beklenti bulunduğumuz ortamlarda hep dillendiriliyordu. İlimizin gelişimi açısından marka eğitim kurumlarının, marka sağlık kurumlarının ilimize gelmesi büyük önem arz ettiği hep belirtiliyordu. 1993 yılından günümüze kadar Kütahya’da eğitim ile iştigal eden bir kardeşiniz olarak, eğitimci olarak bu sorumluluğumuzu yerine getirmeye karar verdik. Bir Şubat günü başlayan heyecanımız bugün Ağustos sıcağında sizlerle paylaşıyoruz. 5 Mart’ta temelimizi attık, 15 Temmuz’da binamızı bitirdik. 11 Ağustos’ta da açılımızı sizlerle birlikte yapıyoruz. Bu dört buçuk beş aylık süreçte görev alan arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak çalıştı. Bu görev alan arkadaşlarımızın eşleri yalnız, çocukları öksüz zaman geçirdi. Çalışmalarda görev alan arkadaşlarımızın ailelerine anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu okulu biz tamamladık, bu okul bizim değil. Kütahya’nın, Ülkemizin ve sizlerindir. Dolayısı ile ülkemizin ciddi bir eğitim markası olan, bir dünya markası olan Bahçeşehir Kolejimiz Kütahya’ya, ülkemize, sizlere hayırlı olsun” dedi.

GELECEĞE GÜVENLE BAKIYORUZ

Yapılan konuşmalarda söz alan bir diğer isim ise Bahçeşehir Kütahya Kampus Kurucusu Murat Karaca oldu. Karaca “ ülkemizin geleceğine yön veren, çocuklarımızın yetiştiği Bahçeşehir Koleji ailesine Kütahya kampusu olarak dahil olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Eğitimin kalitesi, içeriği belirler anlayışı ile Türkiye’de eğitimin öncülüğünü yapıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte söz sahibi bireyler olması için Bahçeşehir Kolejinde geleceğin eğitimini bugün uyguluyoruz. Eğitimin öncüsü olma misyonumuzla yabancı dil eğitimi, stem eğitimi, robotik ve kodlama eğitimini çocuklarımızla buluşturuyoruz. Tüm bu öncü çalışmalarımızı, akademik başarılarımızla taçlandırıyoruz. Bahçeşehir Kolejini Kütahya Kampusu dünyanın önde gelen okullarının tüm imkanlarına, ülkemizin en iyi öğretmenlerine ve Türkiye’nin aydınlık geleceğini temsil eden pırıl pırıl öğrencilere sahip. Tüm bunlar bir araya geldiğinde geleceğe güvenle bakıyoruz. Bugün bizlerle olduğunuz ve heyecanımızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİFT DİPLOMA İMKANI

Bahçeşehir Koleji Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Özge Aslan Kanada’da açılan Bahçeşehir Koleji ile birlikte öğrencilerin çift diploma imkanına kavuştuklarını söyledi. Alsan “ Bahçeşehir eğitim kalitesini, vizyonunu Kütahya’ya getirmekten dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bahçeşehir Koleji olarak 21. yüzyıl becerilerini temel alarak öğrencilerimizin eleştirel düşünen, yaratıcı düşünen, problem çözebilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak öncelikli amacımız. Bu amaç için her kadememizde yoğun bir çalışma sarf ediyoruz. Öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine hazırlıyoruz. Günümüzde bilimde ve teknolojide her geçen gün yeni bir bilgi ediniliyor. Öğrencilerimizin geleceğin mesleklerinde sahip olunması gereken niteliklerle donanarak yetiştirmek bizim hedefimiz. Öğrencilerimize tüm kampuslarımızda 5 yaşından itibaren kodlama eğitimi veriyoruz. Üst kademelere çıkıldığında ise öğrencililerimizin robotik eğitim ile derslerimize daha güçlenerek devam ediyoruz. Bahçeşehir Kolejinde yabancı dil eğitimi bizim için çok önemli. Buradan bir müjdeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Türkiye genelindeki 100. kampusumuzu Kanada’da açarak ilk yurt dışı kolejimizi açtık. Bu öğrencilerimize büyük avantajlar sağlayacak. Çift diploma imkanı sunuyoruz” dedi.

BAHÇEŞEHİR BÜYÜK BİR AİLE

Bahçeşehir Koleji İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmihan Özkaracalar “ bugün sizlerle burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bahçeşehir Koleji ailesi büyük bir ailedir. Kütahya gibi değerli bir ilimizde eğitime verilen önemi, eğitime yapılan yatırımı Kütahya’da ki kurucularımızla birlikte paylaşmak çok önemli. Öğrencilerimiz bu güzide şubemizde teknik donanımı, teknolojiyi ileri seviyede kullanımı, robotik, kodlama, bilimsel laboratuarlar, kütüphane, çeşitli inavasyon merkezi gibi fiziki imkanları ile son derece zenginleştirilmiş bir şubede eğitim öğretim hayatlarına devam edecek olmaları bizler gibi sizlerinde büyük gururudur” dedi.

GELECEK GENÇLERİN OMZUNDA YÜKSELECEK

Ak Parti Milletvekili İshak Gazel konuşmasında Türkiye koyduğu hedeflere gençlerle, çocuklarla birlikte yürüyeceğini ifade ederek “ “ önemli bir yatırım için buradayız. AK Parti iktidarlarımız boyunca eğitime yaptığı katkılar burada bulunan herkesin malumu. Hem devlet olarak bu katkıları hükümetlerimiz sayesinde yerine getirdik hem de özel sektörü bu anlamda destekleyerek eğitim alanında Türkiye’nin ileriye gitmesi için gerekli çalışmaları yaptık. 15 Temmuz sürecinden sonra bu kadar hassas davranmamızın sebebi daha iyi anlaşıldı. FETÖ ile mücadelenin en önemli ayağı eğitimdir. Bu anlamda bu yola katkı sağlamış, destek olan tüm kardeşlerimizi, camiamızı, eğitim konusunda faaliyet gösteren herkesi tebrik ediyorum. Bizim 2023 hedefimiz var. Daha sonra 2053 ve 2071 hedefi var. Bu hedefleri gerçekleştirmek için bizim en verimli kaynaklarımız insan kaynağımız, gençlerimiz ve çocuklarımızdır. Büyük Türkiye gençlerimizin, çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir. Bahçeşehir Kolejinin Kütahya’ya ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleşti ve okul kurucuları tarafından katılımcılara Bahçeşehir Koleji Kütahya kampusu gezdirildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar