Connect with us

ALAADDİN UYGUN

AKVARYUM VE HAYVANAT BAHÇESİ

Sanırım Eskişehir Sazova parkına gitmeyeniniz kalmamıştır. Sazova parkı hem görsellik hemde doğal ortam bakımından mükemmel bir baş yapıt desem yeridir. Sadece Sazova değil “Eskişehir de yok yok “derler ya adamlar porsuk kenarına doğal plaj bile yapmışlar. Bizde ise Porsuk nehrinin en geniş en mükemmel alanları var ama oralara tesis bile yapamadık.
Eski vekil sayın KİNAY porsuk ile ilgili tekne turları düzenleyeceğiz deyince sevinmiştik ama hala ütopyada kalan bir rüya. Bu alana rahmetli Sıtkı ustanın çabaları ile yapılan su sporları merkezine bile sahip çıkamadıktan sonra diyecek laf yok. Yine komşu örneği vereceğim. Musa özü barajı ve DSİ regülatörü var komşuda bu iki alanda doğal piknik alanı ve mükemmel bir sunum ile halka hizmet veriyor bizde ise ne Enne ne de Ağaçköy regülatörü hala istenen seviyede değil iken komşuya hayıflanmamak elde değil, bazen halkımız arasında espri yapılmakta denilmekte ki sayın BÜYÜKERŞENİ birkaç yıllığına ödünç alsak ta bizde Paris olamasak ta Paris’in köyü olsak demekteler.
Neyse sadede geleyim. Bizimde böyle alanlarımız çok Eski adıyla Ezop masal adası yeni adıyla Şehzadeler parkımız var. Burası yavaşta olsa güzelleşmeye başladı. Parkın içinde epey spor, oyun, eğlence, dinlence alanları oluşmaya başladı tabi sevindirici ama yeterli değil, ama bu alanın önü açık. Yani genişlemeye ve dolmaya müsait. Öncelikle burasının asıl amacı olan Ezop masal adası daha etkin daha görsel bir çocuk eğlence alanı olursa uğrak yerlerden biri olur. Diğer yandan bu alana mutlak surette AKVARYUM ve HAYVANAT bahçesi yapılmalı. Eğer bu iki görsel mekan oluşursa bu park dahada mükemmel hale gelebilir. İnanın zor bir şeyde değil maliyetini hemen karşılar ve halkın eğlenmesine vesile olur. Bu konuda tek yapılması gereken sayın Reisimiz SARAÇOĞLU nun konuyu önemsemesi.
Kütahya bu konuda her türlü yeterliliğe sahip bir il ama ne hikmetse biz geç uyanan bir yapıya sahibiz. Su akar Kütahyalı bakar demek yerine her türlü nimetin olduğu ilimize sosyal alanları çoğaltıp, eğlence, kültür, yemek , tiyatro, sinema , cafeler, luna parklar gibi halkın eğlenmesine vesile olacak alanları artırmakla çare bulunur. Bakınız o zaman ilimiz ziyaretçi akınına uğrar. Tıpkı Afyon Özdilek tesisleri gibi en uğrak yerlerden bir haline gelebiliriz. Ne kadar çok uğrayan o kadar çok para kazanan haline geliriz. Yeter ki istenilsin yeter ki yapılsın hani derler ya Un var yağ var, şeker var ama yapacak usta yok.
GÜNÜN SÖZÜ…Kendine güvenmeyenin yapacağı tek şey susmaktır.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar