KÜSAD SERGİ SEZONUNU AÇTI

Kütahya Kültür Sanat Derneği (KÜSAD) Başkanı Bayram Yıldız, sergi sezonunu açtıklarını bildirdi.

Yıldız, derneğe ait sanat galerisinde gazeteciler yaptığı açıklamada, derneğe yeni üye olan Resim İşi Öğretmenliği bölümü mezunu Rabia Pur’un, 2’inci kişisel resim sergisi ile sergi sezonunu açtıklarını söyledi.

Bir süre önce yapılan genel kurul ile yeni yönetimlerini oluşturarak çalışmalara devam ettiklerini belirten Yıldız, “Dernek olarak her zaman sanata ve sanatçıya değer ve destek verdik. Bundan sonra da bu böyle olacak. Bu kapsamda derneğimize bu yıl üye olan genç ressamlarımızdan Rabia Pur’un 2. kişisel resim sergisine ev sahipliği yapmak istedik. Genç olmasına rağmen tarzı ve yeteneği ile bizleri kendisine hayran bırakan Rabia’yı tebrik ediyorum. Sanat yaşamında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Yağlı boya, akrilik ve body art dallarında resim çalışmaları yapan Rabia Pur da kişisel resim sergisi açmaktan son derece mutlu olduğunu dile getirdi.

Resim yapmanın kendisi için bir tutku olduğunu dile getiren Pur, “Güzel sanatlar lisesinde okudum ve Süleyman Demirel üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun oldum. Eğitim hayatımda da sürekli resim yapmaya devam ettim. Bundan sonra da KÜSAD bünyesinde bu çalışmalarımı sürdürürken Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalında da yüksek lisans yapacağım. Bugün sergime katılan herkese ve özellikle KÜSAD başkanı ve sanatçı büyüklerime çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan sergi katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi.

Öte yandan, KÜSAD yönetim kurulu üyesi ve çini sanatçısı Hamza Üstünkaya tarafından Pur’a derneğe katılım belgesi takdim edildi.


Web Tasarım: Arena Ajans