Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

YENİ KÜTAHYA GAZETESİ BUGÜN 20 YAŞINDA

19 Eylül 1997 Cuma günü ilk yayın hayatımıza başlamış ve size kocaman bir “merhaba” demiştik. Ahmet Yaylıoğlu’nun bize öğrettiği gazeteciliğin verdiği güçle yola çıkıyorduk. Arkamızda böylesine önemli bir güç vardı. Gazeteyi aslında 30 Ağustos 1997 tarihinde çıkaracaktık. Teknik eksiklikleri tamamlayamadığımız için çıkış tarihimiz 19 Eylül’e kadar uzadı. Çok genç ve azimli insanlardan oluşan bir kadro yola çıkmıştı. O kadrodan şuanda sadece bendeniz kaldı. Kimi mesleği bıraktı, kimi başka bir kurumla yola devam etti. Fakat Yeni Kütahya Gazetesi tam 20 yıldır dimdik ayakta. Çünkü Yeni Kütahya kişilere endeksli olarak kurulan bir gazete değildir. Aksine iyi bir sistemi olan, ekipler değişse de kendi markası ile hep güvenilir haber kaynağı olan bir yapıya sahip.

Her yıl aynı şeyleri yazmaktan bıktım ama yine de bugün bu konuda bir şeyler yazmak lazım diye düşündüm. Ne de olsa Yeni Kütahya 20 yaşına girmiş bir delikanlı oldu. O tarihlerde bize birkaç ay ömür biçenler şuanda bu meslekten silinip gitti. Bize köstek olmak isteyenler baktı ki başaramayacaklar hemen tornistan etti. Biz bunlara bakıp, gülmekle yetindik. Bize mürailik yapanları anlamadığımızı sanıyorlar ya işte o çok komik durum.

Kütahya’da çok sesli basın hayatına geçişte bir milat olan Yeni Kütahya Gazetesi, babam ve hocam Ahmet Yaylıoğlu’nun öncülüğünde nice 20 yıllara ulaşacaktır, bundan eminiz. Çünkü azimle çalışan bir ekip var ve bu ekip o tecrübeden yararlanıyor.

Gazetemizin yanına bir de internet sitesi kattık ki bu da aynı isimle yayın hayatını sürdürüyor. Evet, yenikutahya.com’dan bahsediyorum. Günde 15 binden fazla ziyaretçinin güvenilir haber kaynağı olarak bizi tercih ediyor oluşu da çok güzel. Yılda 4 ila 5 milyon tekil ziyaretçi almak bir yerel gazete internet sitesi için her baba yiğidin harcı değildir diye düşünüyorum.

Bugün yazımı fazla uzatmayacağım. Yeni Kütahya Gazetesi’nin 20’inci yılında yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyorum. Sevgili abonelerimiz, bayilerden her gün düzenli olarak gazetemizi alan sevgili okurlarımız ve verdikleri reklamlar ile bize destek olan sevgili iş adamlarımız. Sizin desteğiniz olmasaydı çok ama çok zorlanırdık.

Ve bir teşekkür de babamız Ahmet Yaylıoğlu’na. Sen olmasaydın biz de olmazdık…

Herkese çok teşekkür ediyorum…

Sevgiyle kalın…

Matbuat, hiçbir sebeple tahakküm ve nüfuza tâbi tutulamaz. 1923

Mustafa Kemal ATATÜRK

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar