Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

ÇAMLICA’YA YÜRÜYÜŞ PARKURLARI VE SPOR TESİSLERİ YAPILMALI

Sayın Kamil Saraçoğlu ve diğer Kütahya Belediyesi yetkililerine açık mektup niteliğindedir.

Bu aralar yürümeye kafayı taktığım için hemen her gün Çamlıca’daki mesire alanlarına gidiyorum. Yürüyüş için doğa o kadar uygun ki anlatamam. Kuş cıvıltılarının içinde mis gibi çam kokusu ve enfes manzarası ile Çamlıca, doğa tutkunları ve ben gibi spor meraklıları için çok uygun bir alan. Şuanda yürüyüşümüzü araçlar için tahsis edilen kilit taşından olan yolda yapıyoruz. Bu da güzel fakat ben gibi bu alanda yürüyüş yapan meraklıların belediyeden bazı istekleri var.

Örneğin Çamlıca’nın içine, birkaç farklı uzunlukta yürüyüş ve bisiklet binme parkurları yapılmalı. Yürüyüş yaptıktan sonra egzersiz yapmak isteyenler için de çeşitli spor aletlerinden farklı 3-5 noktaya konulmalı. Tabi, bunları yaparken doğa güzelliğine en ufak bir zarar vermeden yapmak lazım. Aksi durumda, kaş yapalım derken göz çıkartmak gibi bir durum söz konusu olabilir.

Sporu ve sporcuyu çok sevdiğini bildiğim, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na öneriyorum. Bu çalışma Kütahya’da yaşayan insanların tamamından tam not alacaktır diye düşünüyorum. Zaten mevcut olan parkurlar var, bunlara çok küçük ilaveler ile insanlara hizmet etmiş olursunuz. Hani hep diyorsunuz ya, “işimiz gücümüz hizmet” diye, işte buyurun size hizmet etme fırsatı.

Kendinize örnek ararsanız da lütfen, Afyon, Eskişehir ve Bursa’ya bakın. Oradaki belediyeler en az 5’er tane farklı alanda onlarca yürüme yolu yapmış. Çok da güzel olmuş. Hele ki Bursa’da yapılan yürüme ve spor yapma alanlarını görseniz, inanın şahane olmuş.

Bu yazım aynı zamanda Kütahya Belediyesi’ne açık bir dilekçe hükmündedir.

Sevgiyle kalın…

SağIam kafa, sağIam vücutta buIunur. EFLATUN

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar