Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA’YA 300 MİLYON EURO’LUK DEV İMZA

Avusturyalı Prinzhon Holding bünyesindeki Hamburger Containerboard, aldığı karar ile Kütahya’da 300 Milyon Euro’luk bir kağıt fabrikası kuracak. Kurulacak kağıt fabrikası için yer tahsisi imza töreni geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Avrupa’nın en büyük ambalaj şirketlerinden Avusturyalı Prinzhon Holding bünyesindeki Hamburger Containerboard, Kütahya’ya 300 milyon avroluk bir yatırım kararı aldı. 2020 yılında, Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyete geçmesi ve 500 kişiye doğrudan istihdam sağlanması hedeflenen kağıt fabrikasının yer tahsisi imza töreni geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

“2020 YILINDA FAALİYETE GEÇECEK”

Açılış konuşmasını yapan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hamburger Containerboard’un Türkiye’deki ilk sıfırdan yatırımını Kütahya’da gerçekleştireceğini söyledi. Vali Nayir, “Bu yatırım, firmanın Türkiye’deki ilk sıfırdan yatırımı olması açısından önem arz etmektedir. Ayrıca ülkemize yapılan doğrudan yabancı yatırımların sürdüğünü, uluslararası sermayenin ülkemize duyduğu güveni göstermesi açısından da bizim için kayda değer bir yatırım olarak yerini almakta. Yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak böyle bir doğrudan yabancı yatırımın ilimize yapılacak olmasının sevincini ve gururunu yaşıyoruz. 2020 yılında bu proje tamamlanacak ve üretime başlayacak diye tahmin ediyoruz” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar