Connect with us

HABERLER

KÜTAHYASPOR, SEZONU AÇTI

HEDEFİMİZ YENİDEN 3. LİG

2017-2018 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele edecek olan Kütahyaspor, sezon açılışını yaptı.

Kulüp Başkanı Ahmet Tekdemir, Dumlupınar Stadı’ndaki açılışta yaptığı konuşmada, hedeflerinin yeniden 3. Lig’e çıkmak olduğunu söyledi. Sonu şampiyonluk olan bir yola çıktıklarını dile getiren Tekdemir, şöyle konuştu: “Sayın milletvekillerimiz ile belediye başkanımızın ciddi destekleriyle takım oluşturuldu. Geçtiğimiz sezon 3. Ligden düşen Kütahyasporumuz için çeşitli görüşler ortaya konuldu. Biz Kütahyaspor olarak düştüysek kalkmasını da biliriz. Birlik ve beraberliğimizi doğru bir şekilde sağlayabilirsek Kütahyasporumuzu layık olduğu profesyonel liglere tekrar yükseltebiliriz. Bu noktada, taraftarlarımız, idarecilerimiz, yönetim ve sporcularımızla bu şampiyonluğu yeniden getireceğimize hiçbir şüphem yoktur. Yaklaşık iki aydır çok özverili ve verimli bir transfer dönemi geçirdik. Hafta sonu da inşallah Bozüyük Vitraspor maçıyla sezona başlıyoruz. Sonu inşallah şampiyonluk olsun” dedi.

DESTEĞİMİZ HERZAMAN SÜRECEK

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ise takım her zaman yanında olduklarını belirttiği konuşmasında “Biz göreve gelmeden önce spora ve sporcuya destek olacağımızın sözünü vermiştik ve göreve geldiğimiz günden itibaren desteğimiz aralıksız devam ediyor. Bu takım şampiyon olduğunda yanında biz vardık. Geçen sene talihsiz bir şekilde profesyonel ligden düştük yanında yine biz varız. Yani başarı varken takımın yanında başarısızlıkta takımı terk eden bir anlayışın içinde hiçbir zaman olmadık. Biz gönülden destek veriyoruz. Başarının gelmesi için tüm Şehrin takıma destek olması gerektiğini belirten Başkan Saraçoğlu; Takıma sahip çıkmak sadece Belediyenin görevi değil. Tüm Kütahyalıların 7 den 70e herkesin sahip çıkması gerekiyor. Yani esnafı, memuru, işçisi, sanayicisi, İş adamı herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. İnşallah birlik beraberlik içerisinde Şehrimizin takımı olan Kütahyasporumuzu bu sene ait olduğu profesyonel lige çıkaracağız. Özellikle geçen sene profesyonel ligde olmamız neticesinde akademik ligde gençlerimiz tecrübe kazandılar. Birçok büyük takımla maç yapıp tecrübe edindiler. Şuanda o büyük takımların çoğu gençlerimizi transfer etmek istiyor. Burada alt yapımızın da güçlendiği gelecek için A takımda oynayabilecek gençlerin yükseleceği ortaya çıkıyor. Bu gençleri profesyonel yapıp üst liglerde oynatabilirsek o zaman başarılıyız demektir. Ben tüm sporcu gençlerimize A takımımıza 2017-2018 sezonunun hayırlı olmasını, başarılı olmasını ve şampiyonluk getirmesini diliyorum” dedi.

AK Parti Kütahya milletvekilleri İshak Gazel ve Şükrü Nazlı ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da, birer konuşma yaparak Kütahyaspor’a her zaman destek olacaklarının sözünü vererek tüm Kütahyalıları Kütahyaspor’a destek olmaları için çağrıda bulundular. Daha sonra, kurban kesimi yapılarak sezonun başarılı geçmesi için dua edildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar