Connect with us

ASAYİŞ

KARA ŞİMŞEK OPERASYONUNDA 31 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kütahya’nın da içlerinde bulunduğu On bir ilde eş zamanlı düzenlenen ‘Kara Şimşek’adı ile oto Change operasyonunda 26 adet lüks aracı piyasaya süren 6 kişilik şebeke ile araçları satın alan 25 kişi gözaltına alındı.
Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin oto change şebekesine yönelik olarak başlattığı ‘Kara Şimşek’ kod adlı proje 01 Ekim 2017 günü düzenlenen eş zamanlı operasyonla sona erdi. Çalışmalar kapsamında hasarlı, yurt dışından getirilen ve ülke genelinde hacizli henüz yakalanmayan araçların motor ile şase numaralarını change yaparak trafiğe çıkarttıkları tespit edilen şüphelilere yönelik olarak Operasyonda change oto olduğu değerlendirilen araçları piyasaya sürdükleri iddia edilen 6 şüpheli gözaltına alındı
Aramalarda change olduğu tespit edilen 26 ayrı lüks aracın yanı sıra otolara ait birçok belge, araç ruhsatı, araçlara ait motor ve şase numarası ile yabancı ve Türkiye plakaları, 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız pompalı tüfek, 12 adet dolu fişek ile 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirildi.
Olayla ilgili olarak 6 şüpheli gözaltına alınırken, ele geçirilen 26 aracı satın alan 25 şahıs yakalandı. Araçları satın alan 25 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
Sanıkların hasarlı, yurt dışından getirilen ve ülke genelinde hacizli henüz yakalanmayan araçların motor ile şase numaralarını change yaparak trafiğe çıkarttıkları tespit edildi

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar