Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA’DAKİ GENÇ NÜFUS ORANI SEVİNDİRİCİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), İstatistiklerle Gençlik raporuna göre sürekli göç veren il konumunda olan Kütahya’nın genç nüfusu 90 bin 21 olarak açıklandı.

Sürekli göç veren il konumunda olan Kütahya’nın gençleri umut veriyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), İstatistiklerle Gençlik raporuna göre Kütahya’nın genç nüfusu 90 bin 21. Genç nüfusun genel nüfusa oranı ise yüzde15,69. Kütahya 81 il içinde genç nüfus oranı sıralamasında 28’inci sırada yer aldı. genç nüfusu ile bölgesindeki birçok ili geri geride bıraktı.

GENÇ NÜFUS EKONOMİYE KAZANDIRILMALI

Kütahya sahip olduğu genç nüfus oranı ile ekonomide istediği noktaya gelmek için önemli bir avantajı elinde bulunduruyor. Genç nüfusun ekonomiye katkıları yapılan çalışmalarda genç ve enerjik bir nüfusta üretimin arttığı, genç nüfusun ihtiyaçlarının daha çok olacağı, mal ve hizmetlerde taleplerin artacağı, sanayide karlılığı artacağı, verimlilik ve karlılığın sonucu ihracatta rekabet kolaylaşacağı ve ihracatın artacağı gerçekleri ortaya konuluyor. Kütahya elinde bulundurduğu 90 bin 21 genç nüfus ile ekonomik hamlelerini yapması Kütahya ekonomisi ve ülke ekonomisi adına olumlu gelişme olacaktır.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar