Connect with us

ASAYİŞ

DEAŞ ÜYESİ 10 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Kütahya’nın da içlerinde bulunduğu 5 ilde düzenlenen DEAŞ operasyonunda 4’ü Türk, 6’sı Irak uyruklu 10 kişi, Adliyeye sevk edildi.
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri,  DEAŞ terör örgütüne yönelik Kütahya, Ankara, Konya, Gaziantep ve Eskişehir’de 28 Eylül Perşembe günü eş zamanlı operasyon düzenledi. Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, Türk vatandaşı M.S, O.K, C.K. ve M.A. ile Irak uyruklu S.A.B.A, N.O.B, B.S.A.Q, O.S.A.A.A,  F.Z.A.A, ve H.S.H.A. yakalandı.
Gözaltına alınan şüphelilerden Irak uyruklu F.Z.A.A ‘nın evinde yapılan aramada 130 bin 400 Suriye Lirası, 729 bin 750 Irak Dinarı, 69 bin 625 ABD Doları ve 10 bin 500 Türk Lirası ele geçirilirken N.O.B.’nin evindeki aramada ise 4 bin 650 TL, 18 bin 410 ABD Doları ve 1 pos makinesi ele geçirildi. Türk vatandaşı olan O.K.’nın evinde yapılan aramada ise 4 av tüfeği, 2 havalı tüfek ve 1 havalı tabanca ele geçirildi.
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesinde sorguları tamamlanan 1’i kadın 10 DEAŞ şüphelisi ‘Terör örgütü üyesi olmak’, ‘Terör örgütüne maddi imkân sağlamak suretiyle yardım ve yataklık yapmak’ ve ‘Örgüt üyelerinin Irak-Suriye sınırından Türkiye’ye illegal olarak geçişlerini organize etmek’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar