Connect with us

DİĞER

ÖĞRENCİLERİN TEK TERCİH ETTİĞİ YER OLDU

Fabrikada asgari ücretle çalışan Sümeyye Yıldırım, iki çocuğuna daha iyi bir gelecek hazırlamak için kendi işini kurdu. Yıldırım, yıkama ve ütü yapma hizmeti ile öğrencilerin gözdesi oldu.

39 yaşındaki Sümeyye Yıldırım, yıllardır kurduğu kendi iş yerini açma hayalini gerçeğe dönüştürdü. Uzun yıllar çeşitli fabrikalarda asgari ücretle çalışan Yıldırım, sahip olduğu iki çocuğuna daha iyi bir gelecek hazırlayabilmek için çamaşır yıkama ve ütü evi iş yerini açtı. Bir arkadaşının kendi iş yerini açması ile cesaretlenen Sümeyye Yıldırım, kendisinin de iş yerini açabileceğine inanarak Yıldırım çamaşır yıkma ve ütü evini açtı. Uzun yıllardır hayalini kurduğu kendi işi yerini açmakla büyük bir adım attığını dile getiren Yıldırım “ Uzun yıllar farklı fabrikalarda çalıştım. İki çocuk annesiyim. Çocuklarıma daha iyi bir gelecek hazırlamak için kazancımın az olduğunu düşündüm. Kendi iş yerimi kurmak için önce KOSGEB-İşkur destekli girişimcilik kursuna gittim. Bu iş yerini açmadan önce işimle ilgili araştırmalar yaptım. Şehir dışındaki bu işi yapan iş yerlerini ziyaret ederek bilgi sahibi oldum. Hedefim bu işte büyümek. Yurt dışında ve büyük şehirlerde gördüğümüz gelişim sistemi Kütahya’ya getirmek istiyorum. Otomasyon sistemli yıkama teknikleri ve jetonla yıkama sistemini uygulamak istiyorum. Ailemin bana desteği ve cesaretimle bu işe girdim. İlk önce cesaret gerekiyor. Kendine güven önemli. Bu işe sıfır sermeye ile girdim. Fabrikadan aldığım asgari ücretle ilk makinelerimi aldım. Kadınlarımıza tavsiyem kafaların var olan düşünceleri hayata geçirmeleridir. Günümüzde birçok başarı hikayesini okuyor ve görüyoruz. Bende kendi başarı hikayemi oluşturmak için gerekli adımları attım atmaya da devam ediyorum” dedi.

Öğrencilere özel indirimler yapıldığını belirten Sümeyye Yıldırım, işinde profesyonel olmak için halen araştırma yaptığını belirterek her geçen gün işi ile ilgili yeni şeyler öğrendiğini ve öğrenmeye de devam ettiğini söyledi.  Gömlek, pantolon, yorgan, battaniye, havlu, nevresim takımı başta olmak üzere birçok ürünü profesyonel makinelerde yıkayıp kuruttuğunu ve ütülediğini dile getiren Yıldırım, işini severek yaptığını söyledi.

22345346_1490597717689208_913579112_o

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar