Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA’DA ÇOK BÜYÜK BİR TIP BAŞARISINA İMZA ATILDI

Kalp Damar Cerrahisi ekibi, aynı anda iki ameliyatı bir seansta yaparak kalbin yanında bulunan dev tümörü çıkarttı. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan hasta sağlığına kavuşturularak taburcu edildi.

D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ekibi yine büyük bir başarıya imza attı. Adını ilk defa yapılan ve önemli büyük ameliyatlarla duyuran Kalp Damar Cerrahisi ekibi bu defa da bir hastadan kalp tümörü çıkarılması ve 4 damar bypass koroner ameliyatını aynı seansta yapmayı başardı. Ali Rıza Öztuna isimli hastaya tıp literatüründe az rastlanan bir durum olan kalp komşuluğunda sağ akciğerde kitle ve 4 damar bypass ameliyatı aynı seansta yapıldı. Kalp Damar Cerrahisi kliniğinden Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural, Op. Dr. Aslı Gözüaçık, Op. Dr. Engin Akgül, Op. Dr. Fevzi Özdomaniç, Yrd. Doç. Dr. Sinan Erkul, Op. Dr. Gülen Erkul’dan oluşan ekip tarafından başarı ile gerçekleştirildi. Yapılan ameliyatta hastadan 12 cm en ve 17 cm boyutlarında kalp komşuluğunda bulunan dev bir tümör çıkarılırken, aynı seansta hastaya ayrıca 4 damar bypass ameliyatı yapıldı.

Ameliyat sonrasında yoğun bakıma alınan hasta erken dönemde servise alınarak şifa ile taburcu edildi. Hekimler tarafından yapılan açıklamaya göre; Hastadan çıkarılan tümörün kitle büyüklüğünün tıp literatüründe nadir bir olgu olduğu belirtildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar