Connect with us

HABERLER

FETÖ İL İMAMI PEKSÖZ’ÜN TUTUKLULUĞUNA DEVAM

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, örgütün “Kütahya il imamı” olduğu iddiasıyla tutuklanan Ali Peksöz’ün yargılanmasına devam edildi.

Kütahya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Peksöz, avukatı ve yakınları katıldı.

“Terör örgütünü yönetme”, “Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet” ve “dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık” suçlarından yargılanan Peksöz, savunmasında hakkındaki suçlamaları redderek tahliyesini talep etti.

Duruşmada, “Bylock” hesabı bulunan Peksöz’ün örgüt üyeleriyle bazı yazışmaları mahkeme başkanınca okundu. Ayrıca Bylock kullanan diğer FETÖ şüphelilerinin listesinde, Peksöz’ün ekli olduğu ifade edildi.

Peksöz ise FETÖ’nün il imamı olmadığını ve Bylock kullanmadığını ileri sürdü.

Tanıklardan İ.B, Peksöz’ün kendisine evini ve arabasını satıp Bank Asya’ya yatırması konusunda telkinde bulunduğunu ileri sürerek, “Ali Peksöz, Fetullah Gülen’in talimatı diyerek Bank Asya’yı kurtarmak için benden evimi ve arabamı satarak parasını yine aynı bankaya yatırmamı istedi. ‘Peki faizin günahı ne olacak?’ dediğimde, ‘Hocaefendinin talimatıdır’ diye yanıt verdi.” diye konuştu.

Tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, Peksöz’ün tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kütahya’da bir okulda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak görev yaptığı sırada açığa alınan Ali Peksöz, darbe girişiminin ardından kayıplara karışmış, daha sonra Denizli’de öğrenci evinde saklanırken yakalanmıştı. Peksöz, 5 Eylül 2016’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar