Connect with us

DİĞER

KATI ATIK BİRLİĞİNDE ÇÖP SORUNU BİTMİYOR VATANDAŞ ARTIK BIKTI

Başta Kütahya Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediyelerinin ortak sorunu olan çöp yine vatandaşı çileden çıkarttı. Katı Atık Birliğinde soruşturmaya neden olan çöp sorunu bir türlü bitirilemiyor.

KÜKAB’DA SORUŞTURMA BAŞLADI

Kısa adı KÜKAB olan Kütahya Katı Atık Birliği, merkez ve diğer belediyelerin ortaklaşa kurduğu özerk bir kuruluş olarak hizmet vermeye başlamıştı. 2006 yılında dönemin belediye başkanı Mustafa İça’nın ve diğer ilçe belediye başkanlarının girişimleri ile kurulan KÜKAB’da çöp toplama işini yapan şirketin bazı sorunlar yaşadığı ve mahkemelik olduğu iddia ediliyor. Öte yandan KÜKAB’da vali oluru ile geniş bir soruşturma başlatıldı.

BİTMEYEN ÇÖP SORUNU VAR

Yaz aylarında başlayan ve Kütahya’nın her mahallesinde sıkıntıların yaşandığı çöp sorunu ile ilgili Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu firmaya konu ile ilgili olarak ceza verdiklerini ve kendisini tehdit ettiklerini dile getirmişti. Çöplerin toplanmadığı gibi çöp konteynerlerinin de alınıp geri getirilmemesinden dolayı konteynerlerin başında nöbet tutan Kütahya halkı bitmeyen çöp sorunuyla yaz boyunca uğraşmıştı. Belediye tarafından yapılan girişimler sonrasında bir nebze olsun azalan çöp sorunu halen devam ediyor.

VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Kütahya’daki çöp sorunu hakkında konuşan vatandaşlar, bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyor. Konuyla ilgili konuşan vatandaşlar “Kütahya’ya yapılan hizmetlerin reklamını çok güzel yapan belediye, neden bu çöp konusuna ilgi göstermiyor? Bir şey defalarca söylenmez, resmen pislik içindeyiz. Çöp konteynerleri toplatıldı, koskoca sokaklarda bir adet bırakılmış. Yetkililere iletilmiyor mu bunlar?” diye konuştular. Bu konuda en kısa zamanda çözüm isteyen vatandaşlar CİMER ve BİMER’e de yazıyor.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar