Connect with us

HABERLER

KUŞAK GÜREŞİNE KÜTAHYA DAMGASI

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Kuşak Güreşi Ümitler Türkiye Şampiyonası müsabakalarında erkeklerde Kütahya takım halinde Türkiye 2.’si oldu.
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen Kuşak Güreşi Ümitler Türkiye Şampiyonası, Karabük’te yapıldı. Adana, Adıyaman, Antalya, Bartın, Edirne, Eskişehir, Hatay, Kahramanmaraş, Kastamonu, Konya, Kütahya, Manisa, Sivas ve Zonguldak illerinden 88 erkek ve 70’i bayan toplam 158 sporcunun katılımı ile yapılan Kuşak Güreşi Ümitler Türkiye Şampiyonasında Kütahyalı erkek sporcular Türkiye ikinciliğiyle memleketine döndü. 50 kiloda Mehmet Gacaner ve 73 kiloda Bahadır Gök Türkiye şampiyonu olurken, 66 kiloda Ahmet Işık Türkiye 2.’si, 48 kiloda bayanlarda ise Büşra Kevzer 3. oldu. Kütahya erkek takımı olarak sıralama da Türkiye 2.’si olarak önemli bir başarıya imza attı.
Ümitler Kuşak Güreşi Türkiye Şampiyonasında Kütahyalı sporcuların çok iyi sonuçlar çıkardığını ifade eden İl Judo Antrenörü İsmail Kevzer, “Judo sporumuzun yanında geleneksel spor dallarından ata sporlarımıza da ağırlık veriyoruz. Kız ve erkek olarak kuşak güreşlerinde takımlarımız mevcut. 11 sporcu ile katıldığımız müsabakada spor lisesi öğrencilerimiz şov yaptılar. 3 madalya okulumuzdaki öğrencilerden bir öğrencide Atatürk Lisesi öğrencisi, bize desteklerini esirgemeyen il müdürlüğüne ve gençlik spor kulübüne teşekkür ederim.” Dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar