Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI İLE MUHABBET ETTİK, İSTİFA KONUSUNU DA KONUŞTUK

“Yezid yaktı ciğerimizi, yer ve gök ağlar bugün” başlığıyla yazdığım, Muharrem ayı nedeni ile ara verdiğim yazılarıma bugünden itibaren başlıyorum. Kerbelâ’da cigerimizi yakan Yezid’e ve onun ehline ne dersek diyelim, o acımız dindirilemez.

Evet, uzun bir aranın ardından yine beraberiz. Aslında hep beraberdik ama siz bunun farkında değildiniz. Bir aylık arada tam 6,5 kg verdim. Spora merak saldığımı söylemiştim. Eskiden otomobille gezdiğim Kütahya’yı şimdi yaya olarak gezmeye çalışıyorum. Böylelikle vatandaş ne konuşuyor, gündemi ne bu çok daha yakından izleyebiliyorum.

Şu aralar Kütahya’da en çok konuşulan konu şu: “Kütahya Belediye Başkanı da istifa ettirilecek mi?” Bu soruyu konunun muhatabı olan Kamil Saraçoğlu’na sordum, “Sayın başkan, istifa etmeniz için Ankara’dan haber yolladılar mı” dedim. Başkan önce güldü, ardından “ yahu bırakın haber yollamayı ima bile eden yok. Üstüne üstük son 20 gün içinde 2 defa ödül aldık. Ödülün birini Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat kendi verdi. Nasıl olacak şimdi? Ah bu muhalefet ah, bize atmadıkları iftira kalmadı. Resmen bel altı çalışıyorlar, ayıptır ayıp. Adam gibi muhalefet yapın, geçin karşımıza konuşun. Arkadan atmakla olmaz bu işler…”

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun, bana ziyareti sırasında çok sorular sordum. E ne yapalım, biz gazeteciler yere düştük mü bir avuç kumla kalkmasını iyi biliriz. Başkanı yakalamışım bırakır mıyım öyle hemen. Bu TCDD alt geçitleri konusuna da girdim ve aldığım cevaplar şöyle: “Biz bu konuyu vatandaşımıza duyurduk. Kütahya’ya böyle bir hizmet geliyor dedik. Sonra TCDD tarafından inşaat bir firmaya verildi. Firma çalışması sırasında öngörülmeyen sıkıntılara muhatap olunca süre beklenenden çok daha fazla arttı. Böyle olunca konu hemen bize mâl edildi. Bunu bize mâl edenler yine bize körü körüne muhalif olanlar. Anlamadan, dinlemeden bize verip veriştirmeye başladılar. Neyse, biz işimize baktık. Baktık bakmasına da bu arada yine bel altı vurmaya devam ettiler. TCDD alt geçitleri sanki bizimmiş gibi, inşaatı sanki biz yapmışız gibi konuşanlar yine bize muhalif olan çevrelerdi…”

Başkanın konuştuklarından aldığım notların tamamını yazmaya kalksam inanın bana sayfam yetmez. Bir de çöp konusunu sordum ve aldığım cevap var, onu da yazayım da yazıyı bağlayalım. Başkan çöp lafını duyunca baya sinirlendi, “Mehmet kardeşim bu konuda da Kütahya Katı Atık Birliği muhatap olmasına rağmen ihale yine bizim üstümüze bırakıldı. KÜKAB ile yüklenizi firma arasında çıkan anlaşmazlıklar neticesinde vatandaş ciddi derecede mağdur oldu. Biz direkt olarak muhatap olmamamıza rağmen yine işe müdahil olduk. Sorun çözülsün diye elimizden gelen her şeyi yaptık. Gel gör ki muhaliflerimiz boş dururlar mı? Yine bu konuyu bize mâl ettiler. Bu Hakk’tan reva mı bize?” diye konuştu.

Başkanın anlattıklarını dinliyorum, “haklısın” diyorum. Vatandaşları dinliyorum, bakıyorum ortada bir mağduriyet var onlara da “haklısınız” diyorum. Ne bileyim canım efendim, durum bu. Siz bilirsiniz…

Sevgiyle kalın…

Açık kalpli ve mert düşman, içinden pazarlıklı dosttan iyidir. HZ.ALİ

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar