Connect with us

RESMİ İLAN

T.C. KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAHKEMESİ) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/8 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özelikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kütahya il, merkez ilçe, Siner Mahallesi, Bülbülpınarı mevki, 798 parsel, sulu tarım arazisi, derin profilli, killi, tınlı, humuslu toprak yapısında, %0-2 eğime sahip, rüzgar-su erozyon tehlikesi olmayaz tarım arazisi- tarla vasfında taşınmaz

Adresi : Siner Mahallesi -Kütahya

Yüzölçümü: 1.140,00 m2

Arsa Payı:Tam

İmar Durumu : Belediye alanı içinde, Nazım ve Uygulama imar planlarının dışında

Kıymeti : 17.282,40 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : —–

  1. Satış Günü : 01/12/2017 günü 10:00 – 10:10 arası
  2. Satış Günü : 26/12/2017 günü 10:00 – 10:10 arası

Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Ali Paşa

Mahalesi A. Kara Bulvarı MERKEZ/KÜTAHYA

Satış Şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif  verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul  olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa özellikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihiden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak  edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YENİ KÜTAHYA GAZETESİ – 25.10.2017 – İTB:…..

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar