Connect with us

EKONOMİ

MİLLETVEKİLİ ŞÜKRÜ NAZLI ELEŞTİRENLERE CEVAP VERDİ KÜTAHYA ZARAR GÖRÜYOR

AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı Eti Maden İşletmesi merkezinin Kütahya’da olması için yaptığı çalışmaya sosyal medya üzerinden gelen eleştirilere cevap verdi. Nazlı, Kütahya için olumlu bir girişim istediklerini ancak bu konuda yalnız kaldığını ve tek bir kişinin kendisini aradığını söyledi.

Eti Maden İşletmeleri merkezinin Kütahya’ya taşınması için gerekli çalışmaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Cumhurbaşkanına ilettiklerini dile getiren Milletvekili Şükrü Nazlı kendisine yapılan eleştirileri mantıksız bulduğunu söyledi. Nazlı “ Bu tesisler 15 yıl önce var mıydı?, maden sadece Kütahya’da çıkmıyor. Neden Eskişehir istemiyor? Balıkesir’e, Bursa’ya yapılabilir. Oralarda da maden var. Bunu iddia eden kişiler burada daha önce tesis var mıydı? Oran nedir bunu araştırmalı. Bir şeyin talep edilmesi için bir olgunlaşma söz konusu. Bu gün olgunlaştığı için bu talep bugün gündeme geliyor. Kütahya kendisi için istenen bir şeyi sadece eleştirel yaklaşıp bunu yapmak isteyen insanları yıpratacaksa, ben yine kendimi yıpratayım ki? Kütahya’nın böyle bir talebi yok Eskişehir’e yapılsın derim.” dedi.

KÜTAHYA ELEŞTİRENLERE DUR DEMELİ

Nazlı konuyu bilmeden ve sadece eleştirmek için eleştirenlere Kütahya halkının artık dur demesi gerektiğini söyledi. Şükrü Nazlı “ Kütahya’yı seven insanlar kamuoyunda konuları vakıf olmadan sadece eleştiren ve hakaret yağdıran insanlara dur demesi lazım. Bu kişilere tepki göstermemiz lazım. Kütahya sevgisi böyle ortaya çıkar. Kütahya’ya yapılacak hayırlı şeylerin önündeki engel Kütahyalılara olmuş oluyor. Bunu Uşak’ta söylemiş olsam alkışlarla karşılanır ve ne gerekiyorsa yapalım diyen birçok STK çıkar. Ben bu konuda yalnızım. Sosyal medyada eleştiri yapılıyor. Hiçbir konuda kimse destek vermiyor ve konuyu bilen de yok. 15 yıl önce neden yapılmadı tam bir fiyasko. 15 yıl önce elbette yapılmaz. Bugün biz 3. Borik asit tesisini kurduğumuz için bugün istiyoruz. 15 yıl önce bunlar yoktu. Bu kadar mantıksız bir yaklaşım ortaya konulamaz. Biz 15 yıl içinde yaptığımızı yaptık diye bundan sonra hükümetten hiçbir talepte bulunmayalım mı? Bu mantık bizi buraya götürüyor. Biz bundan sonra hükümetten hiçbir şey istemeyelim.” dedi.

KÜTAHYA’YI SEVEN İNSANLAR BİR ARAYA GELMELİ

Kütahya’yı seven insanlar bir araya gelmeli sözleri ile açıklamasına devam eden Nazlı “Bunlara tepki göstermeli. İş yapmak isteyen insanların şevki kırılmamalı. Biz böyle yaptığımız sürece Eskişehir yada Bursa bunu talep eder ve alır. Bu eninde sonunda olacak bir şey. Bunu yazanlar ve eleştirenler bana bir şey olmuyor diye düşünüyor ama gerçekte oluyor ve Kütahya kaybediyor. 3-5 tane çok konuşan insana çok prim verdiğimiz ve destek verildiği için tüm Kütahya kaybediyor. Bu insanlar Kütahya’ya kayıp ettiriyor ve biz bu kişilere tek kellime etmiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kütahya’ya geldiğinde son nokta konulur. Tek bir talimatına bakar. Bu kadar basit. Bu çok mantıklı ve şartlar oluşmuş durumda. Borla ilgili en büyük yatırım sadece sülfürik asit tesisi 340 trilyon lira. Bölgede bu kadar büyük kamu yatırımı yok. bunun olmaması için hiçbir sebep yok.” dedi.

YIPRATMA KAMPANYASI VAR

Sosyal medya üzerinden ciddi bir yıpratma kampanyası yapıldığını söyleyen Milletvekili Şükrü Nazlı “ Kütahya’da ciddi bir yıpratıcı kampanya var sosyal medya üzerinden. Kütahya’da bazı yatırımların gelmesini engel teşkil ediyor. Gayemiz insan suçlamak mı? Kütahya’ya bir şeyler kazandırmak mı? Kütahya’nın bunu tartışması gerekiyor. Bu noktada olumlu yönde bana destek için tek bir telefon geldi Kütahya’dan. Diğer taraftan 20 bin insan sosyal medya üzerinden yıpratıyor. Bu 20 bin insan sosyal medya üzerinden olumlu bir şey isterse o olumlu istek şimdiye kadar olurdu zaten. Kötülük ve olumsuzluk istedikleri için olumsuzluklar oluyor.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar