Connect with us

DİĞER

TAVŞANLI’YI RAHATLATACAK PROJELER

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler “Emet Kavşağında yüklenici firmanın 15 gün içerisinde çalışmalarına başlamasını bekliyoruz.” diyerek Tavşanlı trafiğini rahatlatacak müjdeyi verdi.

Çevre yolunda TCDD ve Karayollarının projelerinde yüklenici firmalar çalışmalarına start veriyor. İlgili kurumların deplase çalışmalarında sona geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler “İlçemiz için büyük önem taşıyan bu projelerde Tavşanlı Belediyesi üzerine düşeni yapmıştır. Tavşanlı halkına çok fazla sıkıntı yaşatmadan projenin tamamlanmasını talep ediyoruz.” dedi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, TCDD tarafından ihalesi tamamlanan ve ilgili kurumlar tarafından deplase çalışmalarına start verilen araç üst geçidi ve yaya alt geçitleri projesi ile Emet istikametine açılacak 5 kilometrelik yol konusunda kamuoyuna bilgiler verdi.

Telekom, Osmangazi ve Çinigaz gibi firmaların üzerlerine düşen deplase çalışmalarında sona geldiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Güler, ihaleyi alan firmanın 15 gün içerisinde Emet Kavşağında çalışmalarına başlayacağını ifade etti. Başkan Güler ” Bu proje Devlet Demir Yolları’nın (TCDD) Türkiye genelinde yük ve yolcu taşımada elektrikli sisteme yaptığı büyük yatırımların sonucunda hemzemin geçitleri karayolundan ayırmaya yönelik önemli bir çalışmasıdır. İhale sonuçlandı ve Emet bölümünde yüklenici firma 15 gün içerisinde çalışmalarına start verecek. Kuruçay konusunda ise ihaleyi alan firma o günkü inşaat maliyetleriyle bugünkü inşaat maliyetleri arasında yaşanan farkı talep etmektedir. TCDD bu konuyu inceleyecek, kararını verdikten sonra en kısa sürede çalışmalar başlayacaktır. Biz Tavşanlı Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirdik. Bu iki bölgede Tavşanlı halkına çok fazla sıkıntı yaşatmadan projenin tamamlanmasını talep ediyoruz.” dedi.

İLÇE MERKEZİNDE ASİT KAMYONU İSTEMİYORUZ

Özellikle Etibor Madenlerine asit taşıyan tankerler başta olmak üzere ağır tonajlı araçların şehir merkezine girmeden Emet istikametine ilerlemesini ön gören çevre yolu projesine de değinen Belediye Başkanı Mustafa Güler “Biz ağır tonajlı kamyonların ilçe merkezinden geçmesini istemiyoruz. Bu bağlamda ihaleyi alan firma Balıkesir köprüsü alanındaki çalışmalarında son aşamaya geldi. Tepecik bölümündeki kamulaştırmalar da bitirilip yol yapımına başlanacaktır. Bu konularda ilgili kurumlarla olan iş birliğimiz devam edecek.” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar