Connect with us

EĞİTİM

SİMAV’DA BİN ÖĞRENCİYE EŞOFMAN DAĞITILDI

Simav Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kırsal bölgelerdeki eğitim kurumlarında öğrenim gören bin öğrenciye eşofman dağıttı.

STSO Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Yemişli Köyü İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, kırsal bölgelerdeki öğrencilere her yıl giyisi yardımında bulunduklarını ve bu durumu geleneksel hale getirdiklerini söyledi. Kırsal bölgelerde yaşayan öğrencilerin birçoğunun ailelerinin dar gelirli olduğuna işaret eden Kazcıoğlu, şunları kaydetti: “Bilindiği gibi eğitim yardımlarımız bazen  kaban, bazen bot bazen de bu yıl olduğu gibi eşofman takımı oluyor. Amacımız küçük de olsa dar gelirli ailelerimize katkıda bulunmaktır. Önümüzdeki yıllarda da İnşallah bu yardımlarımızı devam ettirmeyi düşünüyoruz. Yarınımızın ve ülkemizin umudu olan çocuklarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi adına yaptığımız bu çalışmalar elbette devam edecektir.” dedi.

Kaymakam Türker Çağatay Halim de öğrencilere verdiği desteklerden dolayı STSO yöneticilerine teşekkür etti. Daha sonra eşofman takımları öğrencilere dağıtıldı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar