Connect with us

DİĞER

SANAT TARİHLE BİRLEŞİYOR

Kütahya’da restorasyonu yapılan tarihi konaklar yeniden işlev kazanıyor. Son olarak İl Özel İdaresince restore ettirilen Germiyan Beylik Konağı sanat merkezi olarak hizmet verecek.

Vali Ahmet Hamdi Nayir beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Muammer Özer ile Kütahya Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Bayram Yıldız, Kütahya İl Özel İdaresi tarafından restore edilerek kente kazandırılan tarihi Germiyan Beylik Konağında incelemelerde bulundu. Kütahya İl Özel İdaresi tarafından restore edilen ve yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olan tarihi Germiyan Beylik Konağında kültürel ve sanatsal faaliyetler yürütülecek.

İl Genel Meclis kararı ile sanatsal faaliyetlerin geliştirilmesi için Kütahya Kültür ve Turizm Müdürlüğüne tahsis edilen konakta sanatçılar hem çalışma hem de eserlerini sergileme imkanı bulacak. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) arasında imzalanacak olan bir protokol ile yakın bir zamanda hizmete alınacak olan konakta aynı zamanda çeşitli kurslar düzenlenerek yeni sanatçıların yetiştirilmesi sağlanacak. Ayrıca halka açık söyleşiler yapılacak ve sergiler hazırlanacak.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar