Connect with us

DİĞER

ÜNİVERSİTEDE TIRMANMA EĞİTİMİ

Türkiye Dağcılık Federasyonu’na (TDF) bağlı kulüpler, Dumlupınar Üniversitesinin ev sahipliğinde sportif tırmanış eğitimi düzenledi

Dumlupınar Üniversitesi ev sahipliğinde, Evliya Çelebi Yerleşkesinde bulunan tırmanma duvarı alanında Türkiye Dağcılık Federasyonu’na (TDF) bağlı kulüpler sportif tırmanma eğitimi gerçekleştirdi. Etkinliğe DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve Kütahya Vali Yardımcısı Arif Yalçın da katıldı.

Yaklaşık 60 kişinin katıldığı eğitimde, tırmanma duvarı üzerinde sportif tırmanma ile ilgili temel bilgiler verildi. Eğitimcilerin tecrübelerini aktardığı eğitimde, her türlü olası olumsuzluklar karşında nasıl davranılması gerektiği katılımcılara aktarıldı. Eğitime ayrıca Şeker İlköğretim Okulu öğrencileri ve Dumlupınar Koleji’nden öğrenciler katılarak sportif tırmanma ile ilgili bilgiler aldı. Eğitimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Üniversite Dağcılık Topluluğu Başkanı Ramazan Çakır, “Önümüzdeki günlerde ilköğretim ve lise çağlarındaki gençlere dağcılık ve sportif tırmanış eğitimi ve antrenmanları verilecek” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar