Connect with us

YAZILAR

PARALEL DEVLET YAPILANMASI

(FETHULLAH GÜLEN TERÖR ÖRGÜTÜ)-10 BÖLÜM

FETÖ’nün trol çetesinin isimleri tespit edildi!

Türkiye’yi sosyal medya üzerinden dizayn etmeye çalışan FETÖ’nün trol hesapları deşifre oldu. Savcılık psikolojik harekatta kullanılan trol hesapların arkasındaki hainleri tek tek tespit etti

Devletin mahrem bilgileri, siyasetçi ve kamu yöneticilerinin özel hayatlarına kadar her türlü bilgi ve illegal görüntüleri paylaşan FETÖ’nün psikolojik harekât hesaplarının yöneticileri tek tek belirlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terörle Mücadele Bürosu’nun yürüttüğü soruşturma kapsamında yapılan çalışmalar sonucu Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak amacıyla trol hesaplar üzerinden yapılan paylaşımların ardındaki gerçek isimleri tek tek belirledi. FETÖ’nün trol ordusunun gerçek kullanıcılarından oluşan 30 kişilik listede baş trol ‘Fuat Avni’den, 17 Aralık’tan yargı darbesi girişiminden sonra ilk kez montajlı ses kayıtlarını yayınlayan ‘Başçalan’a, FETÖ ile mücadele eden emniyet mensuplarını tehdit edip iftira atan ‘Yıldız Kulis’ hesabına kadar örgütün karanlık sanal timin bilgilerine ulaşıldı.

KARA PROPAGANDA MİLİTANLARI, TERÖRLE MÜCADELEYİ ENGELLEDİLER, ÖNCE ONLAR PAYLAŞIYORDU, GÜLEN OLUŞTURDU, OPERASYON TİMLERİ, 2014’TE DEŞİFRE EDİLDİ, EN BİLİNENLERİ SEFA VE VATANDAŞ, YIPRATMA HAREKATI, ÜNLÜ İSİMLERİ KULLANDILAR, 15 TEMMUZ’DA SUSTURULDU

Gerçek kimlikleri tespit edilmelerine rağmen trol çetesinin yayın yapmaya devam etmesinin sebebi ise, o dönem emniyet ve istihbarat birimlerinin FETÖ’nün kontrolünde olmasıydı. FETÖ trolleri, kendilerine operasyon yapılacağı bilgisi sızdırılınca anında tüm delileri karartarak hesabı ya başkasına devretti ya da Aydoğan Vatandaş gibi soluğu yurt dışında alarak kara propaganda yapmayı sürdürdü. Ancak 15 Temmuz darbe girişimiyle kamu kurumlarında FETÖ’nün tasfiyesi hızlanınca trollerin de bilgi akışı tamamen kesildi.

Ayrıca, örgüt ‘gaybubet evleri’nde saklanan örgüt üyelerinden genç kadınlara “hamile kalın” emri verdi. Gözaltı ve tutukluluklarda ajitasyon malzemesi olarak ‘duygu sömürüsü ve imaj yönetimi’ şeklinde kullanacağının ortaya çıkarıldığı, Gaybubet Evlerini kiralarken büyükanne ya da öğrenci kimlikleri kullandıkları ortaya çıktı. Haklarında gözaltı kararı olan FETÖ’cüler için polis harekete geçiyor ve işlem yapılıyor. FETÖ bu noktada mağduriyet kartını oynuyor ama denediği değişik taktikleri ise tutmadığını gözlenmektedir.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar