Connect with us

EĞİTİM

EĞİTİM- BİR-SEN’DE HEDEF 2018’DE 5000 ÜYE

Eğitim-Bir-Sen Kütahya  1 nolu Şube genişletilmiş il divan toplantısında hedef 5 bin üye olarak belirlendi. Şube Başkanı Köse “Eğitim-Bir-Sen’i diğer benzer yapılardan ayıran en büyük özelliği; her dem ümmetin ve milletin derdiyle dertlenen ve ufukta bir ışık arayan hatta yürekleri bir atan bir teşkilat olmasıdır.” dedi.

Yoncalı MTAL Uygulama Otelinde gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen Kütahya  1 nolu Şube toplantısına Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kurul Üyesi Hıdır Yıldırım, Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, EBS Kütahya 2 nolu Şube Başkanı Rafet Keleş, Şube Başkanı Fatih Köse ve şube yönetim kurulu üyeleri ile ilçe temsilcileri ve ilçe yönetim kurulları katıldı.

Genişletilmiş İl Divan Toplantısında yaptığı konuşmasında Şube Başkanı Köse, sendikacılığın kazanımına ve ülke gündemine ilişkin konulara değindi. Köse; “Eğitim-Bir-Sen’i diğer benzer yapılardan ayıran en büyük özelliği; her dem ümmetin ve milletin derdiyle dertlenen ve ufukta bir ışık arayan hatta yürekleri bir atan bir teşkilatın sinerjisi ile ışık saçan yapısı olmuştur Üye sayımızı yıllara göre sürekli artıran ve 15 Mayıs itibariyle 4092 üye ile çalışanların % 55’inin kendine yer bulduğu büyük bir aile olduk. Üye çalışmalarımız hızla devam etmekte. Bugün itibariyle  4274 üye sayısına ve % 57’lik bir orana ulaştık. Bugün burada yeni hedef koymanın gerekliliği de ortada. Şube olarak Mayıs 2018’de 5000 üye hedefimiz var.”dedi.

Toplantıya katılan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa konuşmasında; “Bakanlık kendi içinde bir performans değerlendirmesi aramazken, buna ihtiyaç duymazken, kendi başarısız politikalarıyla ilgili öz eleştiri dahi yapmazken, her seferinde öğretmeni eksik, atıl, eğitime muhtaç bireyler olarak algılandığını göstermesi abesle iştigaldir. MEB’in iki satırıyla öğretmenin hatırı karşı karşıya getirilmemelidir.” dedi.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kurul Üyesi Hıdır Yıldırım da konuşmasında; “14 Şubat 1992’de sendikamızın kurulmasından itibaren medeniyet değerlerimizin neşrü neva bulması için gayret ettiğini bugüne kadar başörtüsünden, kat sayı adaletsizliğine, birçok alanda kazanımlarımız var. Bu sendikamızın tarihi sürecinde Kütahya’mızın büyük rolü var.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar