Connect with us

DİĞER

DOMANİÇ’TE SONBAHAR

Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar olan Kütahya ile Bursa sınırlarında kalan, oksijen zenginliğiyle de adından söz ettiren Domaniç dağları ile termal kaynaklarıyla ünlü Simav ilçesindeki Gölcük Yaylası sonbahar renkleriyle büyülüyor.

İç Ege’de yer alan ve yüzde 53’ü ormanlarla kaplı Kütahya’nın doğal güzellikleriyle adından söz ettiren ilçesi Domaniç, sonbahar ile göz kamaştırıcı güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Kartpostallık görüntülerin ortaya çıktığı Domaniç ormanları, sonbaharda ziyaretçilerle dolup taşıyor. Özellikle doğa yürüyüşü yapmayı seven insanlar, bu ormanlara akın ediyor. İnegöl-Domaniç karayolunda bulunan ormanlık alan içinde sarı, yeşil ile kızıl tonlara bürünmüş ağaçlar güzel görüntüler oluşturdu.

GÖLCÜK YAYLASI

Simav ilçesinde bulunan bin 500 rakımdaki Gölcük Yaylası’nda da sonbahar kendini hissettirdi. Etrafı karaçam ormanıyla çevrili krater gölü ise bölgede doyumsuz manzara oluşturuyor. Belediye Başkanı Süleyman Özkan, yaptığı açıklamada, Gölcük Yaylası’nın özellikle sonbahar ve kış aylarında büyük ilgi gördüğünü dile getirerek, “Gölcük Yaylası her mevsim bir başka güzel. Yayladaki krater gölündeki özellikle sonbahar aylarında ve kar yağdığında çok güzel manzara oluşturuyor. Bu doyumsuz manzarayı görmeleri için herkesi buraya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar