Connect with us

DİĞER

DR. ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ:”ULU ÖNDER ATATÜRK’ E OLAN ÖZLEMİMİZ ARTIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr Zeliha Aksaz Şahbaz Atatürk’ün vefatının 79’uncu yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada Atatürk’ün her geçen gün artan sevgi ve saygı ile özlendiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr Zeliha Aksaz Şahbaz açıklamasında “ Cumhuriyet’imizin kurucusu, aydınlanma devrimimizin mimarı Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybının 79. yıldönümünde her geçen gün artan saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Ülkemizin Demokrasi rayından çıkartılarak baskıcı bir diktatörlüğe dönüştürülmeye çalışıldığı bir dönemde görevimiz atamızın bize emanet ettiği Laik, Demokratik Sosyal Hukuk devleti olarak Cumhuriyetimize sahip çıkmaktır. Hızla belirsizliğe ve gerek ekonomik gerekse sosyal olarak uçuruma sürüklenen ülkemizde yoksulluk ve hukuksuzluk altında ezilen, geleceği elinden alınan halkımızın en büyük güvencesi Atamızın kurduğu ve Cumhuriyeti emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Demokrasinin askıya alınarak tek adam iktidarı inşa etme adına OHAL hukuksuzluğu altında tam kanunsuzluk ile kabul ettirilmeye çalışılan anayasa referandumu ülkemizi yüz yıl geriye götüren bir sivil darbe, karşı devrim hareketidir.
Muhalif herkesin terör üyeliği ile yaftalandığı, tutuklanma ve aç bırakılma baskısı altında tutulduğu, milletvekili ve gazetecilerin tutuklandığı büyük bir baskı ortamı mevcuttur. Ekonominin dibe vurduğu bir dönemde AKP saraylara ve plansız borçlanmalara milyarlar harcamakta bir sakınca görmemektedir. Geleceği gasp edilmeye çalışılan ülkemiz, tüm bu koşullarda Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleriyle direnecektir. ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen Atamızın emanetini sonsuza dek taşımak da Cumhuriyet Halk Partisi’nin görevidir. Bu görevi ve sorumluluğu layıkı ile yerine getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Ülkemiz geleceğini Parlamenter Demokrasi, Laiklik ve hukuk çerçevesinde yeniden kuracaktır.
Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettiğimiz 10 Kasım 1938’in yıldönümü olan bu acı günde, manevi şahsiyeti önünde bir kez daha sevgi ve saygıyla eğilerek anıyoruz ve unutmayacağız, unutturmayacağız diyoruz.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar