Connect with us

EKONOMİ

KUTSO BAŞKANI NAFİ GÜRAL:”YERLİ OTOMOBİL İÇİN HAZIR DEĞİLİZ”

Yerli otomobilin Kütahya’da üretilmesi noktasında tüm Kütahya gibi istekli olduklarını dile getiren KUTSO Başkanı Nafi Güral, var olan gerçekleri gün yüzüne çıkarttı. Güral, yerli oto üterimi için Zafer OSB’nin hazır olmadığını ifade etti.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, yerli otomobil üretimi ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Kütahya’da yerli otomobil üretimi ile ilgili gerçekleri tespit eden Güral, Zafer OSB’nin üretim aşaması için hazır olmadığını söyledi. Güral “ Yerli otomobil üretim merkezi olarak Kütahya arzu ediliyor. Bunu hepimiz arzu ediyoruz. Ancak bizim yerli otomobil üretimine verilecek organize sanayi bölgemiz hazır değil. Sadece proje var. Zafer OSB’nin parselasyonu da yeni yeni tamamlanıyor. Keşke hazır olsaydı. Hazır olsaydı hemen yola çıkabilirdik. Ama şuanda bizim OSB’miz yatırıma hazır değil. Doğalgaz ve elektriğimiz henüz gitmedi. Kütahya merkezdeki iki OSB’de de yatırımcıya verecek yer kalmadı. Bunun için Zafer OSB’nin çok süratli bir şekilde yatırıma hazır hale getirilmesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız yerli otomobil için tarih verdi. 2019’da prototip yapılacak ve 2021’de de yola çıkması istendi. Bunun için yatırım yerinin hemen hazır olması gerekiyor. Bu anlamda da Kütahya çok şanslı gözükmüyor. Tüm Kütahya el ele verip Zafer OSB’yi olabilecek en kısa sürede yatırımlara hazır hale getirmeliyiz.” dedi.

Diğer taraftan akşam saatlerinde KUTSO’dan Nafi Güral imzası ile yapılan açıklamada yerli otomobil projesine tüm dinamiklerle         destek olmayı milli görev olarak kabul ettiklerini ve Kütahya’da da üretilmesi için destek olacaklarını belirtti.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar