Connect with us

DİĞER

İÇME SUYU SORUNU BİTİYOR

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca içme suyu kesin projesi hizmet alımı ihalesinin yapıldığını ve 150 günde projenin teslim edileceğini açıkladı.

Emet’in alt yapısının komple değişeceği çalışmalarda daha önce 350 bin TL’ye yağmur kanalları ve kanalizasyon kesin proje ihaleleri yapılmıştı. Şimdi ise 125 bin TL’ye içme suyu projesi de ihale edildi. Yaklaşık 30 milyon TL’ye mal olacak kanalizasyon ve yağmur kanalları çalışması yanında 25 milyon TL’ye mal olacak içme suyu projesi kesin kabulünün ardından aynı anda 3 çalışma için start verilecek. Kanalizasyon, yağmur kanalları ve içme suyu projesinin birlikte ihale edilmesi ile hem ayrı ayrı kazıma ve zaman hem de mali kaybın önüne geçileceğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Koca şunları söyledi; “5 milyon TL’ye mal olacak atık su arıtma tesisi ihalemiz yapılmıştı. Emet’imizin alt yapısını komple değiştirerek modern bir hale getirme çalışmalarımızda adım adım ilerliyoruz. Kanalizasyon, yağmur kanalları derken içme suyumuz da tamam. Bunların proje bedelleri yaklaşık 500 bin TL. Artık bu alt yapı ilçemizi kaldırmıyor. Her gün meydana gelen arızalar, hem zaman, hem mali kayıplara yol açıyor. Altyapımızı komple modernize ederek, Emet’in önümüzdeki 50 ila 100 yıl arası alt yapı sorunu yaşamaması için başlangıcı yapmış olacağız. İçme suyu kesin proje ihalemiz 30 Ekim 2017’de imzalandı. 150 işgününde teslim edilecek. Projenin maliyeti ise 124.950 TL’dir. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Bu arada Emet İlçesi 219 adet konut, 1 adet büfe ve 1 adet T-1 camii inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işinin yapılacağı 4. TOKİ konutları ihalesi 6 kasımda yapılırken, ihale değerlendirme sürecine girdiği öğrenildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar