Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA ESNAF ODALARI BİRLİK BAŞKANI İBRAHİM YİĞİT; “HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA HAZIRIZ”

Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KUTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit, Yerli otomobil üretimi için Kütahya esnafının hazır olduğunu ve her türlü fedakarlığı yapmaya gayret edeceklerini belirtti.

KUTESOB Başkanı Yiğit, yaptığı açıklamada,  Kütahya’da kurulan Organize sanayi bölgelerinin yerli otomobil üretimi için gerekli altyapıya sahip olduğunu kentte bulunan 30 bine yakın esnafında yerli otomobil üretimi için gereken desteği vermeye hazır olduğunu kaydetti.

Yerli otomobil üretimi için Kütahya’nın her şeyiyle uygun bir il olduğunu belirten başkan Yiğit,  “Türkiye’de 5 tane babayiğit çıktı. Türkiye’de yerli otomobil’in gerçekleştireceğini ve 2021 yılı itibari ile satışa sunulacağını ifade ettiler. İnşallah ülke ekonomisine de ciddi bir katkı sunacak. Biz de Kütahyalı esnaflar olarak buna talibiz, Kütahya olarak zaten huzur kentiyiz. Bölgeler arasında gelişmişliği göz önüne alınırsa büyük şehirlere ve limanlara olan yakınlığımız, organize sanayi bölgelerimizde bazı otomobil fabrikalarının yan sanayisinin bulunması,  Kütahya’nın yerli otomobil üssü olmasının ne kadar doğru bir yer olduğunu gösteriyor. Kütahya’da yerli otomobil fabrikasını kursunlar biz esnaf odaları teşkilatı olarak ve 30 binlik esnaf camiası olarak her türlü fedakarlığa hazırız. Yeter ki gelsinler” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar