Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

TURİZME AĞIRLIK VERİLMELİ

Sağlık ve Kongre turizmine ağırlık verilmesi şart, Kütahya’da turizm tesisleri ve tanıtım en önemli eksiklik olarak görülmektedir. Ancak bunun için lüks otellerin yapılması şart. Turizm yatırımcılarının Kütahya’yı tercih etmesi için çalışmaların hızlandırılması ve aynı zamanda tanıtıma önem verilmesi gerekiyor. Ancak bu tanıtımların fuarlarla sınırlı kalmaması, bölgesel ve ulusal seyahat acenteleri ile ortaklaşa çalışmalar yapıp, yeni tur programları oluşturulması gerekiyor.

Yeni turizm tesislerinin yapılması; mevcut tesislerde kapasitenin arttırılması, fizik tedavi ve rehabilitasyon tesislerinin açılması, özel sağlık sigortası şirketleri ile termal turizm tesisleri arasında işbirliklerinin geliştirilmesi gerekiyor. Kütahya’nın yine turizmden yeterli payı alması için kongre turizmine ağırlık verilmesi gerekiyor. Kongre turizminde bölgede büyük bir eksiklik yer alırken, bu yönde atılım yapılması ile Kütahya’nın ön plana çıkmasını sağlayabilir.

Öncelikli olarak kongre, toplantı, seminer türü organizasyonları düzenleyen dernek, vakıf, şirket ve acente gibi kuruluşlarla işbirliği ve ortaklıkların geliştirilmesi, ziyaretleri tamamlayıcı gezi ve aktivitelerin oluşturulması, şube veya bağlantı noktası bölge sınırları içinde bulunan şirketler ile işbirliklerinin geliştirilerek kongre ve iş toplantılarının bölgede yapılmasının desteklenmesi gerekmektedir.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar