Connect with us

DİĞER

ÜNİVERSİTE LİSELERLE İÇ İÇE

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile Şehit Selim Cansız Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Şehit Selim Cansız Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılan protokol töreninde konuşan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, üniversite hakkında bilgi verdi. DPÜ olarak Türkiye’nin en iyi kampus alanına sahip bir üniversite olduklarını belirten Gören, şöyle konuştu: “Bundan dolayı Kütahya olarak hepimiz büyük bir mutluluk duyuyoruz. Öğrenci sayısı bakımından ise 58 bin öğrencimiz ile ilk 15’te yer alıyoruz. Öğrencilerimizin çoğu komşu illerden olmak üzere büyükşehirlerden geliyorlar. Üniversitemizdeki öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 16’sı da Kütahyalı. Dolayısıyla Dumlupınar Üniversitesi şehrimize büyük bir katkı sağlıyor. Birçok fakülte ve birimleri bakımında da Türkiye’de hatırı sayılır bir noktaya geldik. Türkiye’de pedagojik formasyon ile doğrudan öğretmen mezun eden ilk üniversiteyiz. Ayrıca bizim üniversitemizde bir yandan ilahiyat okurken, aynı zamanda tarihte okuyabiliyorsunuz ki bu da diğer üniversitelerde henüz olmayan bir özellik. Birçok okul ile protokollerimizi imzalıyoruz. Ortak çalışmalar yapamaya çalışıyoruz. Üniversitemizi yanınızda bulacaksınız inşallah.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de Dumlupınar Üniversitesi ile eğitim ve öğretimde işbirliği kapsamında devam eden protokolün olduğunu belirtti. Dülger, şunları söyledi: “Bulunduğumuz okul kapsamında da ilahiyat fakültesiyle yapılan protokolümüz de var. O protokol gereği okulumuzun ve öğrencilerimizin ilahiyat fakültemiz ile ortak çalışmaları devam ediyor. Şehit Selim Cansız Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisemizle de ilahiyat ile fen ve sosyal bilimler müfredatı noktasında çocuklarımızın gelişimi, üniversitemizi tanıma noktasında işbirliği çalışması gerçekleşecek. Önümüzdeki günlerde bu tür çalışmaların devamı gelecek ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kütahya’mız ile iç içe bir üniversite olmasından dolayı bunun mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Okul Müdürü Mehmet Zahit Behdi de protokolde emeği geçen Rektör Prof. Dr. Remzi Gören ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’e teşekkür ederek, protokol çerçevesinde üniversite ve okulları arasında, kaynak, veri kullanımı ve çeşitli konularda işbirliği yapılacağını kaydetti. Konuşmaların ardından hazırlanan protokol imzalandı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar