Connect with us

DİĞER

HALK BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Merkeze bağlı Kumarı ile Aydoğdu mahallelerini ziyaret etti, halkla bir araya geldi.

Kumarı Mahallesi Muhtarı İbrahim Arslandoğdu ile Aydoğdu Mahallesi Muhtarı Mehmet Yaşar’dan mahallelerin genel durumu hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir vatandaşların istek ve arzularını dinledi, not aldı. Vali Nayir’e Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar ile bazı daire müdürleri eşlik etti. Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki heyet ilk olarak Kumarı Mahallesini ziyaret etti. Her ay vatandaşlarla ve muhtarlarla bir araya gelerek istek ve talepleri birinci ağızdan dinlediklerini ve çözüm aradıklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir şehir merkezindeki mahallelerdeki buluşmaların tamamlandığını, mahalleye dönüşen köyleri ziyarete devam ettiklerini kaydetti. Kütahya Belediyesinin Kumarı Mahallesindeki hizmetleri hakkında bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık, mahalleye bir sosyal tesis kazandırılacağını, hafriyat çalışmalarının bu hafta başlayacağını söyledi. Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyelerinin bir sonraki ziyaret adresi ise Aydoğdu Mahallesi oldu. Aydoğdu Mahallesi Muhtarı Mehmet Yaşar’ın sulama ve boş okulun kullanımı talebini değerlendiren Vali Nayir, “Biz mahallelerimizi, köylerimizi ziyaret etmeden önce muhtarlarımızla problemleriniz, istekleriniz hakkında istişarelerde bulunuyoruz. Devlet Su İşlerimiz (DSİ) ilimizde çok sayıda baraj ve gölet yapıyor. Şu anda inşaatı devam eden 15 tane barajımız var. Bitmiş olanlar, daha önceden işletmeye alınmış, sulaması yapılanlar var. Dolayısıyla o konuda bir eksiğimiz yok ama yeni ihtiyaçlar varsa onları da hemen yerinde incelemeliyiz. Öncelikli şartımız su kaynağı olması. O su kaynağıyla sulayacağımız yeterli arazimizin olması lazım. Eğer bunlar varsa etüdümüzü, ölçümlerimizi yaptırır, göletimizi hayata geçiririz. Okulun size verilmesi konusunu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze iletelim. Belediyemiz mahallelerimize güzel sosyal alanlar yapıyor. İnşallah bir plan dahilinde Aydoğdu’yu da kendi programlarına alırlar, sizler de o hizmetten istifade edersiniz” diye konuştu.

Şehirden köye göç konusunda Devletin önemli teşvikler sağladığından söz eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Devletimiz köylerde tarım ve hayvancılığı geliştirip göçü tersine çevirmek için çalışıyor. Genç çiftçi projesi, destekleme projeleri, altyapıyı daha iyi hale getirmek bunlar için. Köyden ayrılmış vatandaşlarımızı köylerine döndürdüğümüzde biz de mutlu oluyoruz” dedi. Vali Ahmet Hamdi Nayir mahalle muhtarları ile vatandaşları telefon dolandırıcılığına karşı da uyardı. Vatandaşların bu konuda dikkatli olmasını isteyen Vali Nayir hiçbir kamu görevlisinin vatandaşı arayarak para istemeyeceğini, böyle bir hadise yaşandığı takdirde mutlaka İl Emniyet Müdürlüğüne haber verilmesi gerektiğini söyledi. Vatandaşların ve muhtarların sorunlarını ve isteklerini dinleyen Vali Nayir sorunların çözümü için ilgili kurum amirlerine talimat verdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar