Connect with us

HABERLER

TBMM BAŞKANLIK DİVANI KATİP ÜYESİ İSHAK GAZEL CUMHURBAŞKANINA ÇİRKİN İFTİRA ATILDI

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi Kütahya Milletvekili Av. İshak Gazel Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan çirkin iftira ile gündemi haksız bir şekilde işgal ettiğini söyledi.

ÜLKE GÜNDEMİ HAKSIZ YERE İŞGAL EDİLİYOR

Kütahya Milletvekili Av. İshak Gazel yaptığı açıklama ile muhalefetin milletin kendisine yüklediği sorumluluğa uygun şekilde davranması gerektiğini söyledi. Gazel açıklamasında “ Siyaset, millet iradesinin ve demokrasinin hem tecelli ettiği hem de temsil edildiği kurumdur. Önemi buradan kaynaklanır. Siyaset nezakettir, ilke ve değer temelli yapılır. Ciddiyet, samimiyet ve sorumluluk ister. Siyasette iktidarlar kadar muhalefet de, bu ciddiyete ve milletin kendisine yüklediği sorumluluğa uygun olarak samimi davranmak zorundadır. Ancak ne yazık ki, Türkiye’de, mendil sallar gibi, elindeki kağıtları utanmadan sallayarak, ülkemizin bekasına kasteden uluslararası çevrelerin içerideki operasyon aparatı gibi hareket eden bir ana muhalefet partisi genel başkanı ve arkadaşları söz konusudur. Bu seviyesiz muhalefet anlayışı, ülkemizin ve milletimizin gündemini haksız olarak işgal etmektedir.” dedi.

ÇİRKİN BİR İFTİRA

Gazel açıklamasında Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanını hedef alan sözlerinin çirkin açıklama olduğunu söyledi. İshak Gazel “ Kaset operasyonuyla göreve gelmesinin ardından, ülkemizin gerek uluslararası platformda ve gerekse ulusal anlamda karşılaştığı her kritik meselede, gayri milli bir tavır sergileyen Ana Muhalefet lideri, en son grup toplantısında, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin bir iftiraya daha imza atmıştır. 28 Kasım 2017 Salı günü partisinin grup toplantısında, Sayın Cumhurbaşkanımızın yakınlarının yurtdışındaki bir şirkete para gönderdiği iftirasında bulunmuş ve belge olduğunu iddia ettiği bazı kâğıtları da grup kürsüsünden göstermiştir. Kılıçdaroğlu tarafından ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir. Hakkında iftira edilen kişilerin hiçbiri tarafından, iddia edilen ülkeye, iddia edilen şirkete asla para gönderilmemiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalemi olduğu iddia edilen kişi de, bir iş adamıdır ve hiçbir zaman bu görevde bulunmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve ailesinin yurtdışında ne bir banka hesabı ne de parası bulunmaktadır.” dedi.

KILIÇDAROĞLU KOMİK DURUMA DÜŞTÜ

Gazel Kılıçadaroğlu’nun ülke siyasetinin seviyesini aşağıya çektiğini belirttiği açıklamasında “ Normalde bu tarz iddia sahiplerinden, hukukumuzun temel kaidelerinden olan “müddei iddiasını ispatla mükelleftir” kuralı gereği, elindeki belgeleri, derhal kamuoyuyla, medyayla paylaşmasını, savcılığa suç duyurusunda bulunmasını istersiniz. Ancak Ana Muhalefet lideri, “belgelerimiz sahteyse ispat edin” diyerek hem komik duruma düşmüş, hem de ülke siyasetinin seviyesini aşağılara çekmiştir. Kılıçdaroğlu ve CHP’si, başta FETÖ olmak üzere Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan karşıtı lobiler ile yaptığı söylem birliğini bir adım ileriye taşımış, eylem birliğine dönüştürmüştür. Dün gezi olayları, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimleriyle ne yapılmak istendiyse, bugün de aynı kumpas çeşitli sacayaklarıyla gerçekleştirilmektedir.” dedi.

KILIÇDAROĞLU İSTİFA ETMELİ

Kılıçdaroğlu’nun haysiyet sahibiyse istifa etmesi gerektiğini söyleyen Gazel “ Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan NATO skandalı, bölgemizde yaşanan gelişmeler, döviz kurlarıyla planlanan ekonomik operasyon, ana muhalalefet liderinin salladığı kağıt parçaları ile hedeflenenler birbirinden bağımsız değildir ve gezi olayları, 17-25 Aralık, Mit tırları ve 15 Temmuzla hedeflenen şeyin devamıdır. Ülkemiz feraset sahibi milletimiz ve milletimizin liderimizle kurduğu güçlü bağ ile son 15 yılda üzerine oynanan tüm oyunların üstesinden gelmiş, krizlere karşı bağışıklı hale gelmiştir. Ana muhalefet Lideri, eğer bir nebze haysiyet sahibiyse, derhal istifa etmelidir.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar