Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA’DA DEVLETTEN İZİNLİ OLARAK İŞ MAKİNALARIYLA ALTIN ARIYORLAR BÜYÜK UMUT BÜYÜK KAZI

Kütahya’da bir grup iş adamı, tonlarca altın bulmak için valilik onayı ile izinli define kazısı başlattı. Valilik onayı ile yapılan kazıda büyük iş makinalarının çalıştığı öğrenildi.

İddiaya göre, her şey Fransa’dan gelen Nicola isimli yaşlı bir kadının getirdiği deri üzerine yazılmış 11 sayfalık eski bir belge ile başlıyor. Belgeye göre ise Gelinkaya Mevkisinde bulunan 3 katlı bir mağara içerisinde onlarca lahit ve tonlarca altın bulunuyor. Fransa’dan gelen kadının getirdiği belgeyi ciddiye alan Kütahya ve Ankara’daki bazı iş adamları, kazı çalışması yapmak için harekete geçti. Alınan izinle de kazı çalışmalarına başlayan ekip, yaklaşık 1 haftadır süren çalışmalarda henüz sonuç alabilmiş durumda değil. Kazı çalışmaları ise aralıksız sürüyor. Edinilen bilgiye göre, Kütahya’da tanınmış iş adamlarının olduğu bir gurup, Koçak Köyü yakınlarındaki Gelinkayası Mevkisinde define kazısı yapmak için izin talebinde bulundu. Talebi değerlendiren valilik, gerekli incelemenin ardından kazı yapılmasına izni verdi. Bunun üzerine bölgede iş makineleriyle çalışma başlatıldı.

Kazı çalışması bölgesinde, yasa gereği jandarma ekipleri ve ilgili kurum yetkilileri bulunuyor. Öte yandan, Koçak köyünden yaşlı bir adamın uzun yıllar önce mağarayı bulduğu, bulunan mağaranın ise zamanla toprak kaymaları nedeniyle kapandığı ileri sürülüyor.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar