Connect with us

DİĞER

ARAZİ TAHRİBAT TOPLANTISI KÜTAHYA’DA YAPILDI

Orman Genel Müdürlüğü, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından FAO ve UNCCD GM işbirliği halinde yürütülmesi planlanan ve GEF-6 Dönemi projesi ol, 2018-2021 yıllarında uygulamaya konulacak olan “Arazi Tahribatının Dengelenmesi (ATD) Projesi”  ile ilgili bilgilendirme toplantısı Kütahya’da yapıldı.

Uluslararası bir proje olan GEF-6 kapsamında Kütahya, Eskişehir  ve Ankara illerini kapsayan Sakarya Havzasında Arazi Tahribatının Dengelenmesi Konulu  bilgilendirme toplantısı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Mustafa Gözükara başkanlığında Ilıca Eğitim Merkezinde yapıldı.

Toplantıda; Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğünde uzman olarak görev yapan Mediha Haliloğlu tarafından arazi tahribatının dengelenmesi projesinin tanıtımı yapıldı. ATD nedir, Projeye neden ihtiyaç duyulduğu, proje fikrinin nasıl ve nereden çıktığı, proje faaliyetleri gibi genel konularda gerçekleştirilen sunum sonrası; örnek alanların tespiti için ön istişareler de bulunuldu. Projenin kusursuz şekilde ilerlemesi için teknik ve idari konularda fikir alışverişi yapıldı.

Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü proje kapsamında Eskişehir yolu üzerindeki arazide ağaçlandırma, toprak muhafaza ve rehabilitasyon çalışmaları yapabileceğini belirterek, bu çalışmaları Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü ile birlikte arazi tahribatının dengelenmesi kapsamında projelendirip  uygulamaya koyabileceklerinin bilgisini verdi.

Projenin hazırlık çalışmaları kapsamında yapılan bilgilendirme toplantısı Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, Meteoroloji, DSİ, DKMP, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerinin teknik ve idari personelinin katılımı gerçekleştirildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar