Connect with us

DİĞER

VALİ NAYİR VATANDAŞLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR TALEPLER ÇALIŞMALARA YÖN VERİYOR

Vali Ahmet Hamdi Nayir Tavşanlı’da vatandaşlarla bir araya gelerek halkın taleplerini dinledi.

Halk buluşmalarında talepleri birinci ağızdan dinlediklerini, imkanlar ölçüsünde sorunlara anında çözüm üretildiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yürüttüğümüz tüm hizmetlerin hedefi insanımızın mutluluğu, ihtiyaçlarının giderilmesi. Devlet bizi bu görevle Kütahya’ya gönderdi ve yapmış olduğumuz çalışmalarda Emniyet ve Jandarmamızla asayişi sağlarken, Özel İdaremizle altyapı hizmetlerini götürmeye çalışıyoruz, belediyelerimiz de kendi alanlarında bu hizmeti götürmeye çalışıyor. Milli eğitim Müdürlüğümüzle çocukların eğitimine, sağlık teşkilatlarımızla da hastalarımızın tedavisine ve önleyici sağlık hizmetleri için gayret sarf ediyoruz. Kendimizi de bir ayna da görmek istiyoruz. Ne yaptık, yapmış olduğumuz işlerin yansıması nasıl? Buraya geldiğimizde başta hanım teyzelerimiz olmak üzere bizlere yoldan duymuş oldukları memnuniyeti söylediler. Bazı yerlere gidiyoruz, ‘Yolumuz çok güzel oldu; ama şu rampalarımız hala var, şu virajlarımız hala alınmadı’ diyorlar, onları da dinlemiş oluyoruz. Ondan sonraki çalışma programımız içerisinde de eğer gücümüz yetiyorsa onların dediği rampaları ortadan kaldıracak, virajları daha uygun hale getirecek çalışmaları da düşünmeye başlıyoruz” dedi.

DEVLET YATIRIMCIYA ALTYAPI HAZIRLIYOR

Ziyaret edilen yerlerdeki öncelikli talebin iş olduğundan söz eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, devletin işveren pozisyonunda olmadığını, yatırım yapmak isteyen iş adamları için imkanları hazır hale getirmekle yükümlü olduğunu söyledi. Vali Nayir, “Devlet, önceden illerimize, ilçelerimize fabrikalar yapmış, istihdam sağlamış; ama daha sonra dünyanın gelmiş olduğu çizgide bunları özelleştirmiş. Artık devlet diyor ki, ‘Siz, altyapıyı tamamlayın, yatırımcı kendi gelsin’ diyor. Bunun için organize sanayi bölgelerimizde biz altyapıları yapmaya gayret ediyoruz. Buraya gelecek yatırımcı varsa onların işini kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yoksa devlet eskisi gibi gidip bir yere fabrika yapayım, işçi çalıştırayım demiyor” dedi.

ADALETSİZ SU DAĞITIMINI SU SAYACIYLA ÇÖZEBİLİRİZ

Yaşanan su sıkıntısında en büyük problemlerden birinin adaletsiz dağıtım olduğunun altını çizen Vali Ahmet Hamdi Nayir, su sayacının çözüm olacağını söyledi. Vali Nayir, “Suyu biz adaletli şekilde dağıtabilsek bütün köylerimize yetecek suyumuz var. Köy içerisindeki adaleti sağlayabilsek yine var. Köye gelen suyu bir tanesi içme suyu olarak bulamazken diğeri bahçesini sulamaya kalkarsa yetmiyor. Biz ona ayrı bir su bulamıyoruz. Kullanılan suyun mutlaka bir saatten geçirilip ödenmesi lazım. Yoksa bir taraf hortumu bırakacak, ‘bağıma, bahçeme aksın’ diyecek, diğer taraf abdest alacak su bulamayacak. Eğer biz onu saate bağlayıp parasını alırsak mecburen kısıtlayarak kullanacak, herkese yetecek. Su sonsuz bir nimet değil. Suyun belli bir kapasitesi var. Biz onu artırma gayretindeyiz. diye konuştu.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar