Connect with us

HABERLER

CHP MERKEZ İLÇE KARKAÇ İLE YOLA DEVAM DEDİ

CHP Merkez ilçe kongresi 5 Aralık Salı günü Eski Belediye Kültür Sarayında saat 14:00 da yapıldı. Kongreye CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda partili katıldı. Divan Başkanlığını Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yaptığı kongrede Mevcut Başkan Ali Karkaç ve eski gençlik kolları il başkanı Samet Ahmet Dere’nin listeleri yarıştı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Mevcut Merkez ilçe başkanı Ali Karkaç:” Sayın Divan Başkanı’m, divan kurulu üyelerim,  İl Başkanı’m, İl Yönetici’lerim,  Çok değerli Cumhuriyet Halk Partisi Delegelerimiz, Üyelerimiz, yoldaşlarım,  değerli basın emekçilerimiz, kongremize gelerek bizlere onur veren sayın misafirlerimiz hepiniz hoş geldiniz. Partimizde yeni bir kongre süreci yaşıyoruz. Kongreler bizim demokrasi şölenlerimizdir. Ülkemiz zor dönemeçlerden geçiyor, içte ve dışta çok ciddi sorunlar yaşıyoruz. İki yıldır partimizin Merkez İlçe Başkanlığı’nı yürütüyorum.  Bu iki yıllık zaman zarfında Fethullah’çı Terör Örgütü  tarafından  15 Temmuz Darbe girişimi, sonrasında OHAL ilanı ve  bu OHAL içinde 16 Nisan  Anayasa Değişikliği Referandum sürecini  yaşadık. İktidarın ezici baskısı altında Anayasa değişikliği Referandumunda biz başarısız olmadık. Oy oranımızın çok üzerinde bir destek sağladık. Bu iki yıllık süreçte partililerimizin iyi ve kötü günlerde yanlarında bulunduk. Gündemdeki konularla ilgili basın açıklamaları ve çalışmalar yaptık. İl yönetimi ve diğer ilçe yönetimlerimizle birlikte uyum içinde çalıştık.  Ayrıca partimize Kütahya’da mülkiyeti ile birlikte yeni bir hizmet binası kazandırdık. Elbette ki daha çok çalışmalıyız. Partimizi iktidara getirmek için çok daha özverili çalışacağız. Ben ve ekibim sonuç ne olursa olsun partimizi iktidara taşımak için tüm gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz.  Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Cumhuriyet Halk Partisi, koca bir çınardır,  Türkiye’nin zapt edilemeyen tek kalesidir. Artık kavgaları bırakacağız. Partimizde birlik ve beraber olacağız. Partimizi iktidar taşıyacağız. İşte bu yüzden aday olan bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. Ekibimle ben tekrar aday olduk, sizlerden kıymetli desteğinizi istiyorum. Nazım’ın dediği gibi, ‘Yaşamak tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ Hepinize tekrar kongremize hoş geldiniz diyorum ve teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.” Dedi. Yapılan konuşmaların ardından geçilen seçimde 335 delegenin 239’u oy kullandı. Bu delegelerin 168’ni Ali Karkaç alırken 71’ni de Samet Ahmet Dere aldı.  Güven tazeleyen Mevcut Başkan Ali Karkaç’ın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

  Yönetim Kurulu Asil:

  MURAT AKBUDAK

HAVVA                ATABAY

ŞAHİN BİLEN

RIDVAN ÇAKIR

BAYRAM ÇAVUŞ

FAHRETTİN ÇINAR

MUSTAFA DİKMEN

EMRE DOĞAN

EKREM GÜN

İSMİ KARA

NEBAHAT KIRBOĞA

ZEYNEL ODABAŞ

NURHAYAT SİPAHİOGLU

HASAN YAŞAR

ALİ KEMAL YILDIRIM

GÜLDEN YILMAZ        

 

 

 

 

 

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar