Connect with us

DİĞER

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ M.ŞÜKRÜ NAZLI GENÇLİĞE ÖNEM VERİYORUZ

Yeni hizmete giren bin kişi kapasiteli Emine Gülbahar Hatun KYK kız yurdunu ziyaret eden Milletvekili Şükrü Nazlı öğrencilere sohbet etti.

Öğrenci yurtlarını ziyaret ederek yurtta kalan öğrencilerle sohbet ve sorunlarını dinleyen AK Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı bin kişi kapasiteli Emine Gülbahar Hatun KYK kız yurdunu ziyaret etti. Ziyarette öğrencilerle buluşan Nazlı öğrencilerin taleplerini dinledi. Bugüne kadar üniversite öğrencilerine yönelik yapılan yatırımları anlatan Şükrü Nazlı gençlere büyük önem verdiklerini söyledi. Nazlı “Geçtiğimiz 15 yılda Gençlik ve Spor Bakanlığımız Kütahya’mızda 738 Milyon TL’lik yatırım gerçekleştirmiştir. Kütahya’daki gençlerimizin hizmetine sunduğumuz gençlik merkezleri, 2 bin 500 seyirci kapasiteli Kapalı Spor Salonu, tartan zeminli atletizm pisti, şehrimizdeki spor tesislerinin yapım, onarım çalışmalarının yanında yükseköğrenim yurtlarına 152 milyon TL’lik önemli bir bütçe ayırdık.” dedi.

Şükrü Nazlı, her geçen gün büyüyen Dumlupınar Üniversitesi’nde okuyan gençlerin konaklama ihtiyaçlarını, yüksek kalite ve konforlu yurtlarla karşılamaya devam ettiklerini söyleyerek, “Kredi ve Yurtlar Kurumu, Kütahya’da 2002 yılında 2 bin 776 yatak sayısı ile 3 yurtta 9 blok hizmet verilmekte iken, Eylül 2016 itibarı ile yüzde 212,97’lik artışla 8 bin 688 yatak sayısı ile 12 yurtta 31 Blok hizmet vermektedir. Bu sayının 2017 yılı sonu itibariyle 10 bin 162’ye, 2018 yılı sonu itibariyle 14 bin 362’ye ve 2019 itibariyle ise 18 bin 362’ye çıkmasını planlıyor ve gerekli yatırımları gerçekleştiriyoruz. Bu süre içerisinde ilimizde spora olan ilginin artması ve üniversitemizin büyümesiyle birlikte yeni tesislere ihtiyaçta aynı oranda artmaktadır” diye konuştu.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar