Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

BİZİM YAPTIĞIMIZ GAZETECİLİK

Yerel gazetecilik yapmak “zor zanaat”. 40 yıl sırtında taşırsın, bir kere indirmeye kalktığında senden kötüsü yok. Bu siyasilerimizin, bürokratlarımızın ve de sivil toplum örgütlerimizin basın açıklamalarını, toplantılarını, çalışmalarını yazar, çizeriz. Arayıp teşekkür etmezler, biz de zaten böyle bir şey beklemeyiz ama olumsuz bir durum olduğunda yazdığımızda çok sinirlenirler ve de arkamızdan konuşurlar.

Bizim maksatlı gazetecilik yapmadığımızı okuyucularımız gayet iyi bilirler ve takdirlerini zaman zaman iletirler. Hâlbu ki yıllarca sadece Kütahya’mız ve Kütahyalı için çalıştığımızı artık cümle alem biliyor. Maksatlı olsaydık, bugüne kadar büyüyerek ilerleyen bir gazete olmazdık. Şahsi büyümek yerine gazetenin büyümesini hedeflemişizdir her zaman.

Kütahya’nın gözü, kulağı ve sesi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Bir de şunu özellikle belirtmek istiyorum. Ayrıca, biz eksiklikleri, yanlışları ve sorunları aktarmakla hem vatandaşın sesini duyuruyor, hem de kendilerinin eksikliliğini söylemiş oluyoruz. Onların da bunları tespit ederek düzelterek çalışmalarına destek olduğumuzu düşünemezler mi?

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar