Connect with us

HABERLER

EĞİTİM BİR-SEN VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Eğitim Bir-Sen Kütahya 1 Nolu Şube tarafından Öğretmenler Günü etkilikleri kapsamında 24 takımın katılımıyla gerçekleştirilen Voleybol Turnuvası Linyit İlk/Ortaokulu’nu şampiyonluğu ile sonuçlandı.

Eğitim çalışanlarının yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen Voleybol Turnuvasında 24 takım, ve 250 eğitim çalışanı hem eğlendiler hem de mücadelelerini başarıyla sonuçlandırmak için mücadele etti.Grup müsabakalarının Linyit İlk/Ortaokulu Spor Salonunda yapıldığı turnuvanın yarı final ve final müsabakaları ile ödül töreni Dumlupınar Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Grup müsabakalarını lider tamamlayan Fatih Anadolu Lisesi Org. Asım Gündüz İlkokulu’nu; Linyit İlk/Ortaokulu da Hayme Ana MTAL’yi yarı finalde yenerek finale yükseldiler. Öncelikle üçüncülük dördüncülük müsabakasın yapıldığı muhteşem gecede Hayme Ana MTAL, Org. Asım Gündüz İlkokulu’nu yenerek turnuvayı üçüncülükle tamamladı. Grup müsabakalarından itibaren oynadıkları oyunlarla dikkatleri üzerlerine çeken iki takım Fatih Anadolu Lisesi ve Linyit İlk/Ortaokulu çekişmeli ve büyük heyecana sahne olan final müsabakasında kozlarını paylaştı. İlk seti kaybeden Fatih Anadolu Lisesi ikin ve üçüncü setteki mücadelesiyle 2 – 1 öne geçti. 4. sette toparlanan Linyit İlk/Ortaokulu oyun ritmini kaybeden rakibini kolay geçti.  2-2 eşitlik sonrası oynan  tiebreak setinde büyük heyecan ve çekişme yaşandı. Takımlar son sayıya kadar kıyasıya mücadele etti. Centilmence geçen turnuvanın galibi Fatih Anadolu Lisesi’ni 3 – 2 yenen Linyit İlk/Ortaokulu oldu ve Turnuvanın Şampiyonu oldu.

Ödül Töreninde konuşan Şube Başkanı Fatih Köse; “Türkümüz Dünyayı Kardeş Bilendir, Gökleri İnsanın Ortak Tarlası” diyerek her bir fırsatı birlik ve beraberliğimize, kardeşlik ve uhuvvetimize vesile kıldık. Bu kapsamda gerçekleştirmiş olduğumuz voleybol turnuvamızın ödül töreninde hoş geldiniz. Vatanımızı ve milletimizi ilelebet payidar kılma gayemizin en büyük unsuru olan insanımızı bilgi, beceri ve şuur bakımından en mücehhez şekilde yetiştirme gayreti içinde olan eğitim çalışanlarımızın arasında sosyal ve sportif faaliyetlerle birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi geliştirme gayesiyle tertip ettiğimiz voleybol turnuvamızı kazasız belasız ve tam bir hoşgörü ikliminde neticelendirmenin onurunu yaşıyoruz. Öncelikle bu faaliyete destek veren Kütahya Valiliğimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, Linyit Ortaokulu Müdürlüğümüze, sporcularımıza hediyeleri için Güral Cam, Baştaş Grup ve Kütahya Serigrafiye, tüm sporcularımıza, hakemlerimize, teknik ve yardımcı personelimize ve bu güzel organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan değerli konuklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Nice güzel faaliyetlerde bir ve beraber olmayı niyaz ediyorum” dedi.

 Ödüller

1.’lik Kupası: Linyit İlk/Ortaokulu

2.’lik Kupası: Fatih Anadolu Lisesi

3.’lük Kupası: Hayme Ana MTAL

4.’lük Kupası: Org. Asım Gündüz İlkokulu

Bireysel Ödüller

En iyi smaçör:

1- Yasin YALÇIN (Fatih Anadolu Lisesi)

2- Kadir GÜNEŞ (Fatih Anadolu Lisesi)

En iyi pasör: Selim DÜNDAR (Linyit İlk/Ortaokulu)

En iyi servisçi: Arslan AĞAR (Ergun Çelebi İ.H.O.)

En centilmen: Mehmet Ali DÖNMEZ (Org. Asım Gündüz İlkokulu)

En mücadeleci: Ferhat EVRAN (Hayme Ana MTAL)

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar