Connect with us

HABERLER

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞÜKRÜ NAZLI TÜRKİYE DÜNYAYA UMUT OLDU

2018 bütçe görüşmelerinde söz alan Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı AK Parti hükümetleri ile birlikte 15 yılda Türkiye’nin daha demokratik, özgür ve müreffeh bir ülke olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığı bünyesinde olan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı bütçesi üzerine AK Parti grubu adına söz alan Milletvekili M. Şükrü Nazlı “Son on beş yılda milletimize ve ülkemize olan sevdamızla AK Parti Hükümetleri olarak çok büyük hizmetler, yatırımlar ve köklü reformlar gerçekleştirdik.” dedi. Devletin insan için var olduğunu ifade eden Nazlı “ Türkiye için bir yandan vesayet odakları, antidemokratik unsurlar, dış müdahaleler ve terör örgütleriyle mücadele ederken, diğer yandan Türkiye’nin daha demokratik, daha özgür, daha müreffeh, huzurlu ve güvenli bir ülke olması için adımlar atarak ülkemizin çehresini değiştirdik. Demokratikleşme adımları ekonomiyi, dış politikayı, sosyal hayatı doğrudan etkileyerek ülkenin her alanda büyümesine destek oldu. Devlet insan için vardır, insana hizmet için vardır; insana değer vermeyen, insanını öteleyen, dışlayan, vatandaşlar arasında ayrım yapan, kendini vatandaşına karşı koruma altına alan bir devlet hizmet üretemez, hakları güvence altına alamaz, ülkeyi büyütemez. Son on beş yılda devleti milletin hizmetkârı yapabilmek, devlet ile millet arasındaki güven sorununu ortadan kaldırmak ve milletimize öz güven kazandırmak için AK PARTİ olarak büyük gayret sarf ettik. Bu süreçte “Demokrasi ve kalkınma yerelde başlar.” anlayışıyla yerel yönetimler reformunu gerçekleştirdik. KÖYDES, BELDES, Köye Dönüş ve Rehabilitasyon, SODES Programı, terör mağdurlarının zararlarının tazmin edilmesi gibi projelerle sosyoekonomik alanda önemli adımlar attık. Teşvik Yasası’yla bölgeler arası gelişmişlik farklarını en asgari düzeye indirdik, refahı en küçük yerleşim birimlerine kadar yaygınlaştırdık.” dedi.

OHAL UYGULAMASINI KALDIRDIK

Türkiye’nin dünya üzerinde umut ve moral kaynağın olduğunu belirten Nazlı “ Toplumsal barışı tesis etmek için ezber bozan bir yaklaşımla yeni bir güvenlik paradigması tesis ettik. OHAL uygulamasını, devlet güvenlik mahkemelerini ve özel yetkili mahkemeleri kaldırdık; 2010 yılında da Kamu Düzeni Müsteşarlığını kurduk. Türkiye bir yandan terörle mücadele etmek zorunda bırakılırken bir diğer yandan terörden, savaştan ve işgallerden zarar gören tüm mazlum coğrafyaların sığınağı, aynı zamanda Adriyatik’ten Kafkaslara, Orta Doğu’dan Çin Seddi’ne, Asya’dan Afrika çöllerine kadar geniş bir coğrafyada umut ve moral kaynağı olmuştur. Türkiye bugün insan onurunun ve hayat hakkının güvencesi ve insanlığın son kalesidir. Türkiye, bugün, PKK, DEAŞ ve FETÖ gibi, dünyanın en tehlikeli üç büyük terör örgütüne karşı birlikte mücadele etmektedir. Teröre çok büyük bedeller ödemiş ve ödemekte olan insanımız bu tehdide boyun eğmemiş ve terörün hedeflerine ulaşmasına fırsat vermemiştir. AK Parti, terör örgütleriyle iş birliği yapan değil, terörün bu topraklardan kökünü kazıyan bir iktidar olarak tarihe geçecektir.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar