Connect with us

EKONOMİ

GEDİZ’E YENİ SANAYİSİ SİTESİ

Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu sanayi sitesinin geliştirilmesi amacıyla 3. sanayi sitesi taslak çalışmasının tamamlandığını belirtti.

Gediz Belediye Başkanı Dr.Mehmed Ali Saraoğlu, oda başkanlarına 3. sanayi sitesi hakkında gelinen nokta hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Başkan Saraoğlu “İlçemizde sanayi sitesinde yaşanılan işyeri sıkıntısının çözülmesi ve sanayi sitesinin geliştirilmesi amacıyla 3. Sanayi sitesi taslak çalışmaları tamamlandı. Teşebbüslerin tüzel kişilik haline gelmesi durumunda kamulaştırma çalışması başlatılması hususu gündeme gelen toplantıda, modüler sistemde 48, 96 192 ve 384 m2 büyüklüklerde olabilecek şekillerde işyerleri tasarlandı. İş yeri sayısı müracaata göre değişiklik gösterebilecektir. Kooperatif sistemi ile yapılması planlanan 3. sanayi sitesi 70 dönümlük bir alanda tasarlanmış olup yaklaşık 100 dönüm daha rezerv alanı bulunmaktadır. Tasarlanan işyerleri imalatçı ve sanayi esnafı olmak üzere iki çeşit esnafa yönelik olarak yapılacaktır. Tasarlanan 3. sanayi sitesi ile Gediz sanayimiz büyüyecek ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacaktır” dedi.

Gediz Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen toplantıya, Gediz AK Parti İlçe Başkanı Av. Mesut Yörük, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu, Gediz Belediye Başkan Yrd. Hakan Arpacı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Ergöçmen, Otelci-Kahveci-Lokanta-Berber Esnaf Odası Başkanı Y.Cengiz Özçelik, Madeni Eşya ve Tamirciler Odası Başkanı H.İbrahim Akgün, GEDAB (Gediz Esnaf Dayanışma Birliği) Başkanı Bünyamin Türer, Gediz Belediyesi Avukatı Eflatun Coşar, Gediz Belediyesi İmar İşleri Md.Sıtkı Dayıoğlu, İmar İşleri Şefi M.Ali Yüksel katıldı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar