Connect with us

EĞİTİM

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞÜKRÜ NAZLI; “2018 yatırım ve hizmet yılı olacak”

2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı 22 Aralık itibariyle bütçe görüşmelerimiz tamamlandığını ifadeden Milletvekili Şükrü Nazlı 2018 yılını Kütahya için yatırım ve hizmet yılı olacağını söyledi.

Ak Parti Hükümetleri 16 yıl boyunca milletimizin emanetine riayet etmiş, ahlak ve hukuk ekseninden ayrılmayarak, bu milletin her kuruşunu titizlikle harcamıştır. Anadolu insanının her biri yıllarca hak ettiği halde, alamadığı hizmet ve yatırımları bu dönemde almıştır diyen Milletvekili Şükrü Nazlı bütçe görüşmelerinin tamamlandığını söyledi. Nazlı Kütahya’nın 2018 yılı içinde önemli yatırımlara imza atacağını belirtti. Nazlı “2018 yılı Kütahya içinde önemli bir yatırım ve hizmet yılı olacaktır. Sadece Dumlupınar Üniversitemize ayırdığınız bütçe 2018 yılı için 230 milyon TL’dir. 2018 yılı bütçemizde Mahalli İdarelere ayrılan ödeneği %17 artırdık. Bu kapsamda Kütahya Belediyemizin 2018 yılı bütçesi 526 milyon TL, İl Özel İdare bütçemizde 132 milyon TL olarak öngörülmüştür.” dedi.

ÖDENEKLERDE ARTIŞ VAR

Merkez bütçedeki ödenek artışları ile birlikte Kütahya’nın önemli yatırımlar alacağına değinen Nazlı “2018 yılı Merkezi Bütçemizdeki yatırım ödeneklerindeki artış Kütahya açısından da önemli bir yatırım atağına imkân sağlayacaktır. Sanayileşmede son yıllarda önemli bir çıkış yakalayan Kütahya 2018 yılında Altıntaş Zafer OSB’de yatırımcılara arsa tahsisine başlayacak, bunun yanında Dumlupınar Üniversitesi tarafından yapımı tamamlanan Teknokent Projesi üniversite sanayi işbirliğine imkân hazırlayacaktır. Serbest Bölge Kuruluş çalışmaları hız kazanacak, Tavşanlı ve Gediz ilçelerimizde mevcut OSB’lerialan genişletme işlemleri devam edecektir.  Eti Bor İşletmesi ve GLİ’de yeni tevsii yatırımlarla kamu adına Kütahya’nın istihdamına katkı sağlayacaktır.” dedi.

KENT DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİYORUZ

Kütahya’da ki kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgiler veren milletvekili Nazlı “Kütahya Belediyesi kentsel dönüşüm çalışmaları, 1453 konutun yapımının tamamlanmasıyla 2018’de start alacaktır. Yine belediyemiz tarafından Ulucami bölgesi sokak sağlıklaştırma çalışmaları tamamlanacak, Kültür Bakanlığımız’dan aktardığımız 2 milyon TL ödenekle Germiyan ve Karadonlu sokakta 13 adet konağın restorasyonuda bu yıl içerisinde bitirilecektir. UNESCO Yaratıcı Şehirler ağına girerek bir marka şehir olan Kütahya, Kültür Bakanlığımız tarafından 2018’de bir çok yatırım alacaktır. Kütahya Kalesinin restorasyonu, Aizonai Antik Kenti düzenlemesi, Arkeoloji ve Maden Müzesinin tamamlanması ile 2018 kültürel bir kalkınmanın yılı olacaktır.” dedi.

EĞİTİM VE SAĞLIK YATIRIMLARI SÜRÜYOR

Eğitim ve sağlık alanında il merkezi ve ilçelerde birçok yatırımı hayata geçirdiklerini belirten Nazlı 2018 yılında da bu yatırımların süreceğini söyledi. Nazlı “Şehir Hastanesi yapımına başlanması; Gediz, Simav, Emet, Altıntaş devlet hastanelerinin tamamlanması Aslanapa, Domaniç hizmet binalarının yatırıma girmesi ile sağlıkta da önemli bir hizmet yılına gireceğiz. Eğitimde son 15 yılda 201 okul 2288 derslik yapmış bir iktidar olarak 2018’de 187 ek derslik 20 yeni okulutamamlayacağız.  Böylelikle eğitim de Kütahya’nın alt yapı eksiklerini tamamlamış, ikili eğitime tamamen son vermiş olacağız. 2018 yılı sadece birkaç başlıkta özetlediğimiz gibi Kütahya için önemli bir yatırım ve hizmet yılı olacaktır. Bu vesileyle 2018 yılının tüm Kütahyalı hemşehrilerimiz, ülkemiz ve insanlık için barışa ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar